Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāks dabas parka "Bernāti" aizsardzības plāna izstrādi 1

PAPILDINĀTA. Šodien plkst.17.30 Nīcas kultūras namā notiks informatīvā sanāksme par dabas parka "Bernāti" aizsardzības plāna izstrādi.

Tikšanās laikā tiks pārrunāti dabas parka izveides mērķi, tā vērtības, aizsardzības un apsaimniekošanas problēmas, kā arī dabas aizsardzības plāna izstrādes procedūra, termiņi, plānotie pētījumi un iespējas līdzdarboties plāna izstrādes procesā. Plānu izstrādās Latvijas Dabas fonds Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā projektā "Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju integrācija teritorijas plānojumā", kuru līdzfinansē Norvēģijas finanšu instruments.

Īpaši aizsargājamā dabas teritorija dabas parks "Bernāti" aptver jūras atkāpšanās rezultātā pirms vairākiem tūkstošiem gadu izveidoto vaļņveida kāpu teritoriju līdzās Bernātiem. Laika gaitā senās jūras gultne pārklājusies ar augu valsts segu un apaugusi ar priežu mežiem. Parks ir 2945 hektārus plašs, no kuriem 2203 hektārus aizņem Baltijas jūra, bet tikai 742 hektārus - sauszeme.

Teritorijas aizsardzības vēsture sākās 1992.gadā, kad tur tika nodibināts vietējās nozīmes dabas liegums 220 hektāru platībā. Turpmākajos gados liegums kļuva par valsts nozīmes dabas liegumu, vēlāk - valsts nozīmes dabas parku. Parks izveidots, lai saglabātu kāpu un priežu mežu ainavu, aizsargājamos biotopus un sugas un lai piemērotu teritoriju iedzīvotāju rekreācijai, tūrismam un izglītošanai.

Dabas parkā atrodas viena no Latvijas augstākajām kāpām - 37 metrus augstais Pūsēnu kalns.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

imants

zemes īpašniekiem vērtību samazina un uzliek apgrūtinājumus. kompensācijas pienākas par apgrūtinājumiem.

pirms 4 gadiem, 2015.04.15 21:24

Nīcas novadā