Rudeniece Iveta Vilne saimniekot sākusi pavisam nesen, bet pircēju uzmanību ar savu produkciju jau piesaistījusi

Zemeņu laiks ir pilnā sparā no jūnija vidus, teic Nīcas novada saimniecības “Saulesziedi” īpašniece Iveta Vilne, kuru “Kursas Laiks” sastop brīdī, kad jāgatavojas kārtējai tirgus dienai. Pēcpusdienā, kad nožūs ogu krūmi un kļūs nedaudz vēsāks, Liepājas Pētertirgus pircējiem sarūpētas tiks zemenes, kuru šķirnes saimniece izvēlas pēc iespējas saldākas – tādas pieprasa klienti.

Nīcas novada Otaņķu pagasta Rudē šopavasar saimniekot sākusī I. Vilne ir gandarīta, ka ar pašas audzēto izdodas nopelnīt algu un iztiku. “Mana alga aiziet ieguldījumos saimniecības paplašināšanā, bet brīvais laiks – plānošanā. Sekoju līdzi tam, ko sēt, stādīt, kas ienāksies un kāda raža būs jānovāc, kas jāliek vietā, lai varētu būt apritē visu laiku,” norāda saimniece, kura visus darbus, ieskaitot tirgošanu, saimniecībā veic pati ar ģimenes locekļu atbalstu.

Agrā pavasarī uz urrā aizgājuši vit­amīniem bagātie un ēdiena dekorēšanai noderīgie mikrozaļumi – noņēmēju bijis ļoti daudz, esot trāpījusi uz īstās idejas un pieprasījuma viļņa.

Viņa preci tirgum ne tikai sēj un izaudzē, bet arī ražu novāc un tirgo pati.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 27. jūnija numurā!

Pievieno komentāru

Nīcas novadā