Rudeniece Iveta Vilne, atgriezusies no Dānijas, pievēršas bērnības sapnim – dārzeņkopībai un puķkopībai

“Vai pie mums izaug sliktākas tulpes kā Nīderlandē? Nemaz!” uzsver audzētāja Iveta Vilne. Viņa šogad pirmo gadu piedāvāja Nīcas novada Otaņķu pagasta centrā Rudē audzētās piecu šķirņu tulpes, pierādot, ka arī Latvijā ļoti agri var izplaukt Nīderlandē un Turcijā tik ļoti populārie ziedi.

Lai arī iesāktā lauksaimniecības biznesa pamats būs dārzeņu un zemeņu audzēšana, puķes ir nopietns solis biznesa, vienlaikus Ivetas topošās pamatnodarbošanās, zelšanai un plaukšanai. “Bizness jāuzsāk skaisti,” smaidot saka rudeniece.

“Nezinu, kāpēc izvēlējos audzēšanai un izplaucēšanai tulpes. Tā bija fiksā ideja pagājušajā rudenī. Paskatījos kontā, ka naudas pietiek, un pasūtīju no kataloga 2500 puķu sīpolu, kopā – piecas šķirnes. Likās – būs daudz, bet, kad atveda, tā nemaz vairs nelikās,” stāsta Iveta. Tagad esot pasūtījusi nedaudz podu puķes. Lai arī skaistos pavasara ziedus bijis paredzēts apritē laist ap 8. Martu, līdz tam visticamāk Nīcas novada Otaņķu pagasta centrā Rudē audzētās puķes vairs nebūs pieejamas.

Tās izķer vietējie, kuri uzzina, ka Iveta uzsākusi darboties savās siltumnīcās un tai apkārt esošajā zemes īpašumā, kam dots zīmīgs nosaukums – “Saulesziedi”. “Tādu nosaukumu bija iedevis iepriekšējais īpašnieks, no kā zemi atpirku,” norāda Iveta.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 28. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Nīcas novadā