Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reidu vajadzībām nomā džipu

Pamatojoties uz iedzīvotāju ierosinājumiem un reālo situāciju, Nīcas novada dome iznomā džipu, lai pašvaldības policists varētu regulāri apsekot pludmali un piejūras teritoriju.

Kā informēja pašvaldības policists Raivis Tapiņš, mēneša laikā aizturēts 21 iedzīvotājs, kas ar transporta līdzekli bija iebraucis Bernātu un Papes dabas parku teritorijā.

Automašīnas īpašniekam klāt neesot, sastādīti 12 protokoli-paziņojumi par kopējo summu 260 lati, soda nauda uz vietas iekasēta no 6 pārkāpējiem, kopsummā 90 latu, brīdinātas 3 personas.

Lielākā daļa pārkāpēju bija lietuvieši, kas atrunājās, ka nav zinājuši, ka šeit nedrīkst iebraukt. Taču bija arī tādi, kas iebraukuši "zem zīmes" un pārkāpumu pamatojuši ar vēlmi baudīt skatu uz jūru, stāsta Nīcas novada domes pārstāve Gunita Šime.

Dabas parka teritorijā uzstādītas 8 zīmes "Iebraukt aizliegts". Puse no tām ir izraktas vai sabojātas.
Tuvākajā laikā tās plānots uzstādīt no jauna.

Pašvaldības policists turpina reidus pludmalē, kāpu zonā un dabas parkos, lai ierobežotu kāpu izbraukātāju patvaļu.

Saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksa 81.pantu, par automašīnas iebraukšanu dabas parkā, suņa vešanu bez pavadas un uzpurņa vai ugunskuru kurināšanu ārpus norādītām vietām personu var sodīt ar naudas sodu no 20 līdz 700 latiem. 57. pants par automašīnas iebraukšanu aizsargjoslā, ugunskura kurināšanu vai telts uzsliešanu ārpus norādītām vietām paredz sodu no 20 līdz 1000 latiem.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā