Reģionālā vides pārvalde pārbaudīs Zaharjina būvju likumību Nīcas pagastā 2

Liepājas reģionālā vides pārvalde sola tuvāko nedēļu laikā veikt pārbaudi miljonāra, "Liepājas metalurga" līdzīpašnieka Sergeja Zaharjina īpašumā Nīcas pagastā, lai salīdzinātu atļauto un faktisko ēku skaitu, šodien ziņo TV3 raidījums "Nekā Personīga". Pēc tam varēšot spriest par iespējamiem pārkāpumiem.

Raidījums ziņo, ka Zaharjins piejūras īpašumā "Marijas" sešu būvju vietā uzcēlis 13. Raidījuma rīcībā esošais nekustamā īpašuma inventarizācijas plāns liekot secināt, ka sākotnējā apbūves platība pārsniegta gandrīz piecas reizes. Tas esot pretrunā ar Aizsargjoslu likumu, kas nosaka, ka rekonstruējot 300 metru piejūras joslā esošās ēkas, tās nedrīkst pārsniegt iepriekšējo būvapjomu.

Nīcas novada priekšsēdētājs Agris Petermanis nezināja vai visām Zaharjina ēkām ir būvatļauja, jo novada būvinspekcijas arhīvs glabājoties Liepājā. Taču viņš domā, ka likums nav pārkāpts, jo zemesgrāmatā nevarot ierakstīt nelikumīgi uzbūvētu ēku. 2005.gadā Zaharjina īpašuma celtniecības laikā, pie īpašuma tika norakta kāpa un izbūvēts bruģēts celiņš uz jūru. Liepājas reģionālā vides pārvalde atzina nodarījumu par nelikumīgu. Sods par to pienācās līdz 1000 latiem, taču Zaharjinam sodu neuzlika.

Zaharjins raidījumam apgalvoja, ka inventarizācijas lietās redzamie piejūras īpašumu apjomi esot pārspīlēti. Dokumentus esot kārtojuši citi cilvēki, viņaprāt būvatļaujas esot likumīgas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Patriots

Njaaa,...Petermanim jau kaut kā taču vajadzēja tikt pie savām naudiņām,ko norāda amatpersonas delkarācijā

pirms 8 gadiem, 2012.03.26 19:20

ss

jāmaina LRVP kāda vide ja par tūrismu gudrinieki lietas bīda. Būs jauns kukuļu birums.

pirms 8 gadiem, 2012.03.26 07:17

Nīcas novadā