"Re:Baltica": "Ar Nīcas skolu sanāca liels pārpratums"

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" sadarbībā ar vairākiem medijiem veic pētījumu "Skolas nauda", kurā vecāki var aizpildīt informāciju par iztērētajiem līdzekļiem, sagatavojot savu atvasi skolas gaitām. Par pārsteigumu sev un citiem, uz brīdi par dārgāko skolu atzīta Nīcas vidusskola, taču pēc skolas protestiem un izrādītās intereses skolas nosaukums no saraksta pazuda.

Skaidro Arta Ģiga, "Re:Baltica" valdes locekle:

"Mēs jau skolai atvainojāmies un gribu to izdarīt vēlreiz, jo ar šo anketu par Nīcas skolu sanāca liels pārpratums. Proti, nosūtot rezultātus kolēģim, skaidri redzēju, ka šī anketa nav patiesa, bet sanāca, ka viņš manu aizrādījumu to nepublicēt neņēma vērā un tādējādi izskanēja šī sensācija. Tā ir dzēsta un netiks ņemta vērā, jo skaidri var redzēt, ka kādam kaut kas nav paticis un par skolu sniegta nepatiesa informācija. No visām pētījumam iesniegtām anketām, kas ir 1500, šādas nepatiesas ir vien deviņas, kas ir mazs procents. Tur cilvēki vienkārši ir par kaut ko apvainojušies uz skolu un tādējādi mēģina revanšēties. Tas bieži redzams ziņās par maksājumiem skolai, kas patiesībā ir vecāku iniciatīva, bet ir šis viens, kam tas nepatīk un sniedz šīs ziņas. Mums šī ir pirmā pieredze ar šāda veida aptauju un daudz mācāmies. Visas ziņas pārbaudām arī skolā un jautājam, kāpēc tā. Vieglāk ir, ja no skolas ir vairākas anketas, tad varam precīzāk skaitļus aprēķināt.

Beigās vērā tiks ņemti tikai izdevumi par darba burtnīcām un grāmatām, ko kaut cik ir iespējams izkontrolēt, jo apģērbu un kancelejas preces vecāki izvēlas paši. Esam jau izsecinājuši, ka 1. klase ir tā dārgākā, lai gan no iesūtītajām 300 anketām 270 respondenti norādīja, ka grāmatas nav pirkuši, un tas jau ir daudz. Lielākie izdevumi ir par darba burtnīcām. Vidēji vecāki tam tērē 17 līdz 20 latus.

Skolām nevajadzētu uztvert to kā pārmetumu, vairāk cenšamies saprast, cik tiešām ir nepieciešams, lai sagatavotos skolas gadam. Un šobrīd Saeimas komisijās tiek runāts par bezmaksas skolas grozu un kas tur varētu ietilpt."

Plašāks situācijas izklāsts 5. oktobra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Nīcas novadā