Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prievītē ieauž vēlējumu tautai 9

Ar Nīcas, Otaņķu, Rucavas un Liepājas etnogrāfisko kolektīvu piedalīšanos sestdien Liepājas muzejā izskanēja Nīcas diena.
“Kā eiforijā. Tik daudz mīlestības saņēmu,” sestdien piedzīvotās sajūtas pauž Nīcas dienas organizatore Ausma Dzintare.

Nīceniece no marta realizē pašas rakstīto projektu “...un pūra lādes ver vākus...”. Projekta laikā notikuši septiņi pasākumi – izglītojošas lekcijas, praktiskas nodarbības, izbraukumi. Projekta noslēgums notika Liepājas muzejā, kur katrs pasākuma apmeklētājs nīcenieces Katrīnas Zāles vadībā prievītē varēja ieaust vēlējumu Nīcai un savai tautai.

Sasniedz mērķus
Celt godā Nīcas tautastērpu bijis viens no projekta uzdevumiem, atzīst A. Dzintare. “Šovasar izmantoju katru iespēju parādīt tautastērpu,” pastāsta projekta autore. Nīceniece aizņēmusies tautastērpu “ar vēsturi” no novadnieces Annas Cērpas, kas ar šo apģērba kārtu 1955. gadā piedalījās muzikālajā uzvedumā “Senās Nīcas kāzas” Maskavas dekādē. Nīca šogad guva augstu novērtējumu Dziesmu svētku tautastērpu skatē, panākumus izceļ A. Dzintare. Viņa pastāsta, ka sasniegti arī pārējie mērķi – uzklausīti nīcenieku dzīves stāsti, projekta aktivitātēs iesaistīti pagasta vecākā gadagājuma cilvēki, kuri nedarbojas pensionāru biedrībā, apzināts kultūrvēsturiskais mantojums.

Plaša kolekcija

“Muzejam Nīca ir mīļa, nozīmīga un lolojama,” atzīst Liepājas muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja Uļa Gintnere. Nīcas pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma kolekcija Liepājas muzejā ir viena no bagātākajām. 1931. gadā Nīcas Krājaizdevu sabiedrība Liepājas muzejam nodeva 266 priekšmetus, bet 1981. gadā vairāk nekā simt priekšmetu dāvināja nīceniece Ilze Ruika.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

aina

Priecājos par katru jaunieti un bērnu tautas tērpā , ja vēl muzicē ,dzied. Viss notiek! Malači !

pirms 11 gadiem, 2008.10.08 20:31

skatītājs

Skaists pasākums,atsaucīgi cilvēki un brīnišķīga aura bija šajā pasākumā... Varēja redzēt,ka projekta vadītāja bija ieguldījusi milzīgu darbu,par to liels paldies viņai.

pirms 11 gadiem, 2008.10.04 14:22

vecmāmiņa

Klausījos flautas skaņās,vēroju lielās flautistes un mazo mūziķi-
viss notiek.Mums ir talantīgi bērni!Mums ir zinoši un savu darbu mīloši pasniedzēji.Tūlīt atzīmēsim Skolotāju dienu.Apsveicu visus ,kas māca un iemāca ,apsveicu visus ,kas mīl savus un mūsu bērnus !Visu cieņu pasākumam!Visu cieņu Skolotāju saimei !

pirms 11 gadiem, 2008.10.01 07:19

dalībniece

Es prievītē ieaudu -
laba vēlējumus arī saviem mīļajiem mazbērniem,lai turas ,lai aug , lai mācās un lai mana tauta kļūst aizvien gudrāka un stiprāka !

pirms 11 gadiem, 2008.09.30 21:54

garāmgājējs

Kas par atraktīvu senioru uznācienu un dejotprieku.Paceltām galvām ,smaidošas un ļoti greznas.Kas par plecu lakatiem ,kas par skaistiem tērpiem !MalačI! Veselību ! Dzīvotprieku !

pirms 11 gadiem, 2008.09.30 21:45

Mindaugs

...bet, Nīcas tautastērps bija ir un būs viens unikals tautastērps.

pirms 11 gadiem, 2008.09.29 21:38

Mindaugs

Patiesibu NE IZDZESISI, NE APRAKSI, NE NOSLAUCISI, kas iZDARITS tas IZDARITS un tas paliek uz visu laiku.
Eiropa.

pirms 11 gadiem, 2008.09.29 21:36

Dāvis.

Paldies Ausmas Dzintarei par ieguldito darbu. Bija skaisti, bet pasakumu sabojaja arste , kura rupji un nepieklājīgi tevam atteica palidzibu.

pirms 11 gadiem, 2008.09.29 21:21

DAGNIJA

Malači nīcenieces!Skaņas balsis, raits deju solis,neskatoties uz pieklājīgo gadu nastu.Ausmas Dzintares darbs ir nenovērtējams.Ar lielu sirdsdegsmi un mīlestību viņa ceļ godā mūsu tautas kultūru,tikumu un godu, lai neaizietu nebūtībā skaistie tautas tērpi, skaistās tautas dziesmas un dejas.Jutos kā lielā ,mīļā ģimenes saietā.Ļoti patika Ausmas mazmeitiņas flautas spēle,brīnišķīgi!Lai jums visām Dieva svētība arī turpmāk!!!

pirms 11 gadiem, 2008.09.29 17:58

Nīcas novadā