Popularizē veselīgus augus

Otaņķu pagasta “Meldros” interesenti var pastaigāties pa noteiktu puskilometru garu maršrutu un aplūkot aptuveni 60 dārzā augošos uzturā lietojamos un veselībai noderīgos augus.

Nezinātājus izglīto katram klāt pieliktā plāksnīte ar nosaukumu latviešu un latīņu valodā. Īpaši noderīgi tie ir pie retajiem un svešzemju augiem.

“Šis būs jauns tūrisma produkts,” saka Nīcas novada tūrisma koordinatore Diāna Ansule. Dārzkopis Eglons Brūns pats vērsies pie viņas ar iniciatīvu īstā lauku vidē uzņemt gan vietējos, gan ārzemju tūristus, un D. Ansule par jauno iespēju jau izplatījusi informāciju. “Domāju, ka cilvēkiem būs interese. Visiem jau patīk kas jauns,” viņa norāda.

Otaņķu pagasta pārvaldniece Anda Veidele spriež, ka šeit redzamais varētu noderēt skolēniem, kuri dabā izzinātu botānikas stundās apgūtās grāmatu gudrības. Ar dārznieku viņai arī privāta saikne – E. Brūna tēvs līdzējis A. Veideles tēvam dārzu stādīt.

Takas atklāšanas dienā pie dārznieka viesojās pensionāri no Dobeles. Daudzi no viņiem esot dārza darbu entuziasti un E. Brūnu sauc par savējo, jo viņš savulaik strādājis slavenajā Pētera Upīša dārzā.

“Te ir skaisti,” saka ārste Rūta Gredzena un vēro, ka var jau plūkt nātres un pienenes. “Viņa dārzā ir viss, kas veselībai vajadzīgs.” Uz to norādot arī saimnieka možums. Šāds dzīvesveids dodot labu garastāvokli, kas savukārt pagarina dzīves ilgumu.  

Dārzā izaudzēto E. Brūns allaž pasniedz zem ekoloģiski tīras produkcijas zīmes. Viņš atzīst, ka 14 gadus ir centies iztikt bez jebkādas ķīmijas, bet nu diemžēl nedaudz nākoties pielietot tos līdzekļus, kas bioloģiskajiem audzētājiem ir atļauti.    

Dārza “trumpis” un E. Brūna lepnums ir melnā plūškoka stādījumi. Apgalvojumu, ka no šī koka viss ir derīgs, dārznieks apstiprina ar cienastu – plūškoka ziedu sīrupu.
“Vai tad no darba jāmūk?” E. Brūns atbild uz repliku, ka nu viņam būs vēl vairāk darba.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā