Poļu fani uzdarbojas Liepājā, Nīcā un Palangā 2

Situācija tiek kontrolēta, policija strādā pastiprinātā režīmā Liepājas pilsētas teritorijā, īpaši Jūrmalas parka apkaimē. Ir konstatēti vairāki grafiti zīmējumi Liepājā, arī viens automašīnas apzīmēšanas gadījums - par poļu kluba Varšavas "Legia" fanu uzvedību ziņo Valsts policija.

Aizturēto personu pagaidām nav, ir izteikti vairāki aizrādījumi. Pagaidām nav uzsākta lietvedība nevienā no gadījumiem, vairākos notiek faktu pārbaude.

Veikalā "Auda" Nīcā aptuveni 40 poļu līdzjutēji pirkuši dažādas preces, burzmā citi pamanījušies arī nozagt alkoholiskos dzērienus. Veikala videonovērošanas kamerās minētie nodarījumi ir fiksēti. Nozagtās preces ir atgūtas un atdotas veikalam. Tiek precizēti notikušā apstākļi.

Tāpat pa ceļam uz Latviju Lietuvas pilsētā Palangā tikuši aizturēti 13 Polijas huligāni, vēsta ārzemju mediji. Cauri Lietuvai uz Latviju devušies aptuveni 1500 poļu līdzjutēji, no kuriem aptuveni 300 klasificējami kā futbola huligāni.

Cieši sadarbojoties ar kolēģiem Latvijā, uz Lietuvas un Latvijas robežas konfiscēta virkne aizliegtu priekšmetu, ieskaitot nažus.

Kā liecina ieraksti mikroblogošanas vietnē "Twitter", Liepāju appludinājuši poļu futbola kluba "Legia" futbola fani, pēc dažādām aplēsēm - aptuveni 2000 līdz 3000. Turklāt policija poļu viesus nespējot savaldīt, liecina pilsētas iedzīvotāju un viesu novērojumi.

Liepājas pilsētas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ineta Mikute aģentūru LETA informēja, ka dažiem poļu faniem jau noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli par ēku sienu apzīmēšanu un par atrašanos alkohola reibumā vai alkohola lietošanu publiskā teritorijā.

Šodien pašvaldības policija Liepājā strādā pastiprinātā režīmā, un daudzi darbinieki atsaukti no atvaļinājuma. Pēc Mikutes teiktā, kopumā policija kontrolē situāciju.

Kārtības nodrošināšanas pasākumos iesaistīti arī Valsts policijas darbinieki no apkārtējo pilsētu un novadu iecirkņiem, Zemessardzes vienības un Liepājas pašvaldības policija.

Pēc aģentūras LETA rīcībās esošās informācijas, uz Liepāju devusies arī patruļpolicijas īpašā vienība Alfa.

Tikmēr sociālajos tīklos internetā parādās ziņas no Liepājas, ka atbraukušie poļu fani "pieķēza pilsētu ar grafiti, bet policiju tuvumā neredz", tāpat fani esot "apķēpājuši pamatni piemineklim jūrā pazudušajiem", taču policisti neesot manīti.

"Atrasties poļu futbola fanu ieņemtā pilsētā ir dīvaini. Dzer, dzied un spridzina jau no agra rīta, apzīmē mājas un soliņus," sociālajos tīklos raksta Liepājā esošie.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nu ap 16iem Graudu ielā vairākas kompānijas staigāja dzerdamas un aurodamas, pirmo reizi es izjutu bailes savā pilsētā, nevienu policistu tuvumā neredzēju...vietējie sen būtu savākti...sajūta bija, ka situāciju vispār NEKONTROLĒ...

pirms 8 gadiem, 2012.07.19 20:13

Nīcas novadā