Pirms naftas urbšanas Bernātos par tālāku nākotni runāt negrib 2

Sabiedriskā apspriešana par naftas urbuma atvēršanu un izpēti vairāku miljonu vērtajos projektos ir acu aizmālēšana – droši vien arī Nīcā viss aizies savu gaitu, kā to uzsācēji iecerējuši, pieļauj nīcenieks un vides inspektors Andris Maisiņš.

Nīcā notika sabiedriskā apspriešana par plānotajiem ogļūdeņražu jeb naftas izpētes darbiem Bernātos nekustamā īpašuma "Maigas" teritorijā, kam līdzās ir pašvaldības īpašums un privātīpašums "Terviti".

Pilnsabiedrības "Baltic Oil Corporation" (BOC) uzsāktais projekts paredz esošā, vēl padomju gados izveidotā, urbuma atvēršanu un izpēti, eksperimentālo naftas ieguvi un iekārtu ekspluatāciju.

Uzņēmuma valdes locekle Sigita Poželaite informēja par plānotajiem darbiem aptuveni piecu miljonu latu vērtībā, solot ievērot visas likuma prasības un minot argumentus, ka dabai un videi nebūs kaitējuma – nebūšot lielu trokšņu, gandrīz nekādu smaku, pagaidu būvju un intensīvas satiksmes. Būs tikai un vienīgi izaugsme vietējā un eksporta pieaugums valstiskā mērogā. Eksperimentālo ieguvi plānots uzsākt jau nākamā gada novembrī.

BOC pārstāvis Andis Bičuks skaidroja, ka no zemes dzīlēm iegūtās naftas kvalitātes analīze urbuma vietā nenotiks. Taču, tā kā mērījumiem pietiek ar visai nelielu daudzumu, tā pārvietošana uz laboratoriju neprasīs lielus resursus. Citādi gan esot ar kvantitatīvajiem pētījumiem. Bernātos iegūtā nafta tiks uzkrāta rezervuāros. Ja analīzes atzīs to par gana kvalitatīvu, tad te arī pavēršoties eksporta iespējas. Un šajā gadījumā uzņēmuma pārstāvis vairs nevarēja apsolīt, ka pa vietējiem ceļiem regulāri nebrauks kravas automašīnas ar naftu pildītām cisternām.

Lielu satraukumu BOC pārstāvju rindās izraisīja jautājums, vai biznesā iesaistīts arī uzņēmējs Pēteris Šmidre. A. Bičuks taisnojās, ka viņš ir tikai strādnieks un tādas lietas nezinot.

Daiga Siliņa, kura, uzsākot prezentāciju, tika iepazīstināta kā atbildīgā par juridiskajiem jautājumiem, aizrādīja, ka tāds jautājums esot nekorekts. Tika izteikti pārmetumi arī par vēlmi noskaidrot sīkāk eksperimentālās ieguves praktisko pusi – tā esot skriešana notikumiem pa priekšu un pārāk tāla nākotne, kas nav pašreizējās apspriešanas mērķis.

Kuldīgas novada Gudeniekos pašvaldība gan neslēpj, ka projekta sākumposmā P. Šmidre tur ieradies pat personīgi. 2006. gadā viņa vadītā SIA "Alīna" saņēmusi licenci naftas ieguvei Latvijas potenciāli lielākajā naftas iegulā Gudeniekos. 2010. gadā laikraksts "Diena" informēja, ka P. Šmidres biznesa partneris ogļūdeņražu ieguves biznesā ir enerģētikas jomā un sportā pazīstamais Raimonds Kisiels, kura vārds ticis iekļauts arī Latvijas miljonāru sarakstā. Viņa dzīvesbiedre ir Liepājas mēra Ulda Seska meita Baiba. U. Seska ģimenei ir īpašums Nīcas novada Otaņķu pagastā.

Vairāk lasiet pirmdien, 3. decembrī, laikrakstā "Kursas Laiks"!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ganjau atleks kāds gards kumos andri tev. visi perkami un tu tai skaitā.

pirms 8 gadiem, 2012.12.03 12:38

Nīcas novadā