Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piekrastē konstatē nezināmas izcelsmes piesārņojumu

Aptuveni divdesmit kilometru garā piekrastes joslā no Nīcas pagasta līdz Liepājai konstatēts piesārņojums, ko izskalojusi jūra. Nīcas pašvaldības pārstāvji pagājušajā nedēļā apsekojuši pludmali un konstatējuši, ka no Bernātu raga līdz Liepājai ir izskalota nezināmas izcelsmes viela, līdzīga mēsliem, ziņo Nīcas pagasta pieaugušo izglītības koordinatore Gunita Šime.

Nīcas pagasta padome ir informējusi Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes Liepājas Jūras kontroles sektoru un Vides ministriju. “Ir noņemtas analīzes, kas ir ceļā uz Rīgu, tiek gaidīta atbilde. Viens no viedokļiem – konstatētā viela vārētu būt kokosriekstu vai citu augu eļļa,” norāda G. Šime.

Piesārņojums noteikti nav Liepājas kanalizācijas saturs, kā tas ir izskanējis presē, uzsver uzņēmuma „Liepājas ūdens” direktors Andis Dejus. Liepājas attīrīšanas iekārtu tehnoloģijas nepieļauj dabas piesārņošanu ar neattīrītiem pilsētas kanalizācijas notekūdeņiem. Turklāt Liepājā ir likvidētas abas neattīrīto notekūdeņu izlaides vietas Karostas kanālā un pie Ziemeļu mola, tādēļ neattīrīti notekūdeņi Baltijas jūrā no pilsētas neieplūst.

Nīcas pašvaldība norāda, ka piesārņojuma zona pieder valstij un likums paredz, ka kaitējums dabai ir jānovērš Valsts Vides dienestam. Nīcas pagasta padome ir gatava iesaistīties seku likvidēšanā. Taču, kamēr nav noskaidrots, kas tā ir par vielu, profesionāli nesagatavotus cilvēkus darbā nenorīkos.

Liepājas Jūras kontroles sektora vadītājs Ainars Priediens pieļauj, ka piesārņojums ir kāda organiska viela, bet atturas to konkretizēt.
Liepājas ostā pagājušajā nedēļā vētras dienās neviens kuģis nav izgājis un nav tajā ienācis, jo kuģu satiksme bija slēgta, ziņo aģentūra LETA.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā