Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedalās festivālā "Baltica 2015"

Festivāls „Baltica 2015” notiek no 15. līdz 19. jūlijam. Tajā piedalās abi mūsu etnogrāfiskie ansambļi – Nīcas un Otaņķu. Pasākuma programma veidota tā, ka katram kolektīvam ir atšķirīgas uzstāšanās vietas.
   
Otaņķnieki uz Rīgu dosies jau 15. jūlijā, lai piedalītos mēģinājumā un nākošajā dienā piedalītos festivāla "Baltica" mantojuma vakarā "Ozols auga Daugavā”, kas notiks Nacionālajā bibliotēkā. Vakars veltīts Aizsaules ceļos aizgājušo festivāla dibinātāju un spēcīgu tradicionālās kultūras zinātāju piemiņai, tostarp ilggadējai Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa vadītājai Zentai Bētiņai. 17. jūlijā kolektīvs uzstāsies Turaidas Dainu kalnā, 18. jūlijā – Viļānos un Rēzeknē, bet 19. jūlijā, festivāla noslēguma dienā, piedalīsies svētku gājienā.
   
Savukārt nīcenieki 16. jūlijā dziedās Rīgā Vērmanes dārzā un Mazajā Ģildē, 17. jūlijā – Turaidā, 18. jūlijā – Rēzeknes novada Rikavā un Ančupānu kartodromā, bet 19. jūlijā, tāpat kā Otaņķu dziedātāji, dosies svētku gājienā un piedalīsies festivāla noslēguma koncertā.
   
Nīcas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Laine Zeile pastāstīja, ka festivālā uzstāsies ne vien ar līdzšinējo repertuāru, bet arī ar piecām jauniegūtām dziesmām no Jurjānu Andreja 1892. gada augustā Nīcā pierakstītā dziesmu pūra. Pavisam divās dienās komponists Nīcā pierakstījis 21 melodiju. L.Zeile vērtē, ka tas ir ļoti liels ieguvums. Viņa apmeklējusi folkloras krātuvi Rīgā, kur fotografējusi manuskriptu un šifrējusi notis. Tagad sievas centīgi apmeklē mēģinājumus un slīpē jauno dziesmu skanējumu.

Gunita Šime

Pievieno komentāru

Nīcas novadā