Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētīs valodas dzīvīgumu 1

Dokumentēt, kādu ietekmi uz valodu laika gaitā atstāj izmaiņas iedzīvotāju sastāvā, kādas valodas formas izzūd, kādas rodas no jauna, šās nedēļas nogalē un nākamās sākumā uz Nīcu dodas Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta folkloras un valodas centra rīkotā ekspedīcija.

Nīcas pagastā strādāsim no 27. līdz 30. jūnijam, pastāsta Liene Markus-Narvila, Liepājas Universitātes konsultante dialektoloģijas jautājumos.

“Ekspedīcijā piedalīsies piecas studentes, kā arī viesstudente Alla Rabinoviča no Sanktpēterburgas,” stāsta L. Markus-Narvila. “Prieks, ka mūsu rīkotās ekspedīcijas ieguvušas starptautisku popularitāti.”
Ekspedīciju vada folkloras speciāliste filoloģijas maģistre Gita Girņus un dialektoloģijas speciāliste habilitētā filoloģijas profesore Benita Laumane. Piedalīsies arī Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūta pētnieki Brigita Bušmane un Edmunds Trumpa.
Ekspedīcijas ar valsts pētījumu programmas “Letonika” atbalstu tiek rīkotas kopš 2004. gada. Tām ir divi virzieni – folklora un dialektoloģija, mērķis – studentu praktiskā apmācība folkloras materiālu vākšanā un vēl nefiksētu tradicionālās kultūras vienību saglabāšana, kā arī liecību apzināšana par folkloras dzīvotspēju, noturīgumu un veidošanos mūsdienās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ausma

Ja arī Tu vari pastāstīt par manu N Ī C U ko inteeresantu, no pūralādes izcelt ko nezināmu , aizraujošu ,tad esi gaidīts 29.06 no plkst11.00-13.oo Nīcas pagasta "Galdniekos".

pirms 11 gadiem, 2008.06.27 14:55

Nīcas novadā