Petermanis: Sandijam Semjonovam ir mītiska izpratne 7

Otrdien, 17. aprīlī, Valsts vides dienesta Liepājas reģionālās vides pārvaldes (LRVP) speciālisti dosies uz Nīcas novadu, lai novērtētu, vai Sergeja Zaharjina īpašumā "Marijas" būvapjoms dabā atbilst dokumentos fiksētajam, informē direktore Ingrīda Sotņikova.

LRVP speciālisti aptuveni nedēļu jau pētījuši un salīdzinājuši dokumentus, kurus pēc pieprasījuma piegādājuši īpašnieka pārstāvji. Pārbaude īpašumā nepieciešama tāpēc, lai konstatētu, vai tas, kas rakstīts "uz papīra", sakrīt ar dabā redzamo, skaidro I. Sotņikova.

Dokumentos nav atklātas neatbilstības, būves ir pieņemtas ekspluatācijā. Tas, ka tās atrodas kāpu aizsargjoslā, gan esot fakts, taču amatpersona apšauba, vai izdosies īpašnieku sodīt, pat ja atklāsies pārkāpumi. Termiņi, kuros varēja celt pretenzijas, faktiski ir notecējuši – pēdējā būve īpašumā nodota ekspluatācijā 2010. gadā.

I. Sotņikova apliecina, ka īpašnieks neliekot nekādus šķēršļus, lai LRVP speciālisti varētu veikt pārbaudi. Iepriekš plānotā pārbaude esot atcelta ne tikai tādēļ, ka radās problēmas ar laiku saskaņošanu, bet arī tādēļ, ka eksperti vispirms gribējuši pamatīgāk izpētīt dokumentāciju, un tikai tad vērtēt būves dabā.

Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis pastāsta, ka Būvvaldes vadītājs Oskars Dejus deputātiem sniedzis pārliecinošus argumentus, ka būvniecība īpašumā "Marijas" notikusi atbilstoši normatīvajiem aktiem. Zemesgrāmatā var ierakstīt tikai un vienīgi likumīgi uzbūvētas ēkas, uzsver A. Petermanis.

Jau rakstīts, ka TV3 raidījumā "Nekā personīga" martā vēstīja, ka S. Zaharjins piejūras īpašumā "Marijas" sešu būvju vietā uzcēlis 13. Raidījuma rīcībā esošais nekustamā īpašuma inventarizācijas plāns liekot secināt, ka sākotnējā apbūves platība pārsniegta gandrīz piecas reizes. Tas esot pretrunā ar Aizsargjoslu likumu, kas nosaka, ka rekonstruējot 300 metru piejūras joslā esošās ēkas, tās nedrīkst pārsniegt iepriekšējo būvapjomu.
 
Žurnālistam Sandijam Semjonovam, kura veidotajā sižetā tika pētīts jautājums par būvniecības likumību Nīcas novadā īpašumā "Marijas", pēc A. Petermaņa vārdiem, esot "mītiska izpratne" par jautājumu. Nīcas novada domes priekšsēdētājs skaidro, ka Aizsargjoslu likuma 36. pants neaizliedz jaunu ēku būvniecību līdzās esošajām likumīgi uzbūvētajām ēkām. Likums neparedz tikai un vienīgi to, ka būvniecība pieļaujama tikai uz vecajiem pamatiem, norāda pašvaldības vadītājs. Ar vietu esot jāsaprot viss īpašums kopumā.

TV 3 video var skatīt šeit.

Plašāk par pārbaudes rezultātiem lasiet kādā no nākamajiem “Kursas Laika” numuriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

latv.val

termiņi ir notecējuši... Tad jau precīzāk būtu - aiztecējuši

pirms 8 gadiem, 2012.04.20 23:21

papenieks

papē lai paskatās tas nekā personīgi. leiši būvē cepuri kuldami bez problēmām. vides pārvalde un dabas parks ir bezspēcīgi. tās abas iestādes ir likvidējamas. papes ķoņu ciems ir par apsmiekla objektu nevis kultūras pieminekļu ansamblis. valstij būtu jārīkojas...........atvainojiet mums ir valsts!

pirms 8 gadiem, 2012.04.17 16:08

tāpat skaidrs

Jūs domājat kad kaut kas mainīsies, maldāties un priekš kam tāda vides pārvalde ir vajadzīga!Viņi tikai dzīvo uz nodokļu maksātāju naudas.

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 22:58

To dīvaini

Te jau stāsts ir par to, ka būvēja viss bija ok, bet vēlāk jau pēc tam gadu gaitā piebūvēja klāt

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 22:01

Skaidrs, ka neko nedarīs, pat, ja kaut ko konstatēts.

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 19:36

tea

Te jau ir nojaušami pārbaudes rezultāti.Viss ir kārtībā,žurnālistam rēgojas.

pirms 8 gadiem, 2012.04.16 19:23

Nīcas novadā