Pauž aizdomas par izmaksu sadārdzināšanu Nīcas vidusskolas un bērnudārza remontam 8

Nīcas novada domes deputāti vienojušies 42 tūkstošus latu aizņemties no Valsts kases, lai segtu Nīcas bērnudārza un vidusskolas rekonstrukcijas laikā radušos neparedzētos izdevumus, šodien raksta "Kursas Laiks".

"Nīcas vidusskola nodota ekspluatācijā 1935. gadā, tās piebūve – 1985., bet bērnudārzs – 1972. dadā. Šo gadu laikā nav veikti kapitāli remontdarbi, un padomju gados veiktie būvdarbi ir nekvalitatīvi," informē Nīcas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Laura Pakule-Krūče. Abu ēku rekonstrukciju laikā radusies virkne neparedzētu darbu.

Noņemot bēniņu siltinājuma kārtu skolas zālei, atklājās, ka koka pārsedzes ir ķirmju saēstas, gan skolas jaunā korpusa, gan bērnudārza pamati ir ļoti nekvalitatīvi.

"Lēmumu par iestāžu energoefektivitātes projektu bija pieņēmis iepriekšējais deputātu sasaukums. Ārkārtas sēdē, izskatot papildu finansējumu piešķiršanu šim projektam, sākotnēji atturējos, jo nebija skaidrības, vai šie 42 tūkstoši ir galējā summa. To neviens nevarēja paskaidrot. Ierosināju lēmumu atlikt, lai saņemtu papildu informāciju un izmaksu precizējumu un pēc tam sasauktu ārkārtas sēdi, kurā to izlemtu. Taču izpilddirektors apgalvoja, ka tas ir trīs dienu laikā atrisināms jautājums. Vēl precizējumu neesmu saņēmusi," stāsta deputāte Aija Robežniece.

Deputāte apgalvo, ka elektroniski iesniegusi domē arī projekta pieprasījumu, lai pārliecinātos, vai šīs papildu izmaksas jau nav bijušas tajā iekļautas sākotnēji. Atbildes vēl nav. "Man ir pieredze darbā ar iepirkumiem. Ir gadījumi, kad konkursā uzvar lētākais, bet beigās izmaksas tiek mākslīgi sadārdzinātas," viņa piebilst.
Pēc A. Robežnieces teiktā, nākamajā domes sēdē 12. augustā darba kārtībā nav iekļauts jautājums par šo izmaksu precizējumu. Pašvaldība norāda, ka to nav iespējams izdarīt, jo darbi vēl turpinās. Tātad nav zināms, vai 42 tūkstoši ir galējā summa, ko vēl papildus būs jāiegulda projektā.

Bērnudārza rekonstrukcijas darbu nodošanas termiņš ir 15. septembris. Precīzāka informācija tiks sniegta 19. augustā pēc būvsapulces. Septembrī bērnudārzā atsāks strādāt pirmsskolas obligātās apmācības grupas.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

niicenieks

visu laiku esmu domaajis ka tur kkas nav tiirs

pirms 8 gadiem, 2013.08.12 17:33

jaaa

Tāds ir tas celtnieku darba stils, konkursā uzvar lētākais un celtniecības gaitā negad nepietiek, vienmēr rodas neparedzēti izdevumu. Bardaks...

pirms 8 gadiem, 2013.08.12 18:08

nica

Labais-vaza nicas gudrisus aiz deguna.nespej veikt darbus laika,lidz ar to mekle iemeslus un iespejas ka nopelnit.varbut laiks parbaudit to super kantoriDzAB

pirms 8 gadiem, 2013.08.12 21:18

iksija

Kas tā gudriniece vispār ir un kāda Kervja gramatvedei pieredze iepirkumos?

pirms 8 gadiem, 2013.08.13 08:42

Lukss

Kāds sakars ar Ķervi? Ir runa par līdzekļu izšķērdēšanu. Ja nav pašam, vai pašai pieredze līdzīgu jautājumu risināšanā, tad vismaz varētu atturēties no debila komentāra.

pirms 8 gadiem, 2013.08.13 09:47

ha

Nenosmejies.tur pagasta laikam pilnigi dorni strada.

pirms 8 gadiem, 2013.08.13 09:16

Viņa

Meklēt utis cita kažokā - tas mūsu bāleliņiem raksturīgi.
Opozīcionārs domā: Ja es netiku pie šprices, tad jāiegriež tiem, kas tikuši . Ja arī neizdosies iegriezt, vismaz kādu šmucspainīti uzgāzīšu. Ja šmucspainīti neizdosies piesmelt, kādu aizdomas ēnu jau sagādāšu. Sīkums , bet patīkami.

pirms 8 gadiem, 2013.08.13 11:07

kriksis

Man lasot komentārus rodas iespaids, ka neviens tā īsti nav kompetents runāt par iepirkumie, bet būvniecībā jo īpaši, tāpēc atturēsimies komentēt rakstus par jomām ko nepārzinām.

pirms 8 gadiem, 2013.08.14 10:46

Nīcā