Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par Nīcu runā un raksta 1

27. septemra rīts atnāca mazliet miglains un tumšs,bet dienas vidū sagaidot - dejnieci Ainu Pāvulīti, rakstnieku Ēriku Kūli, topošās grāmatas "Nīca laikmetu griežos"autoru, Pēteri Sprinci,  skatuves mākslinieci Ināru Kalnarāju, muzeja kultūrvēstures nodaļas vadītāju  Uļu Gintneri,  kā arī sagaidot visus PIC atbalstītā projekta "...un pūralādes ver vākus ..."dalībniekus  un viesus Liepājas muzeja dārzā , uzspīdēja saulīte.

Kurzemnieces strādīgas sievas,netrūkst gaumes adot,tamborējot,ierīkojot skaistus dārzus,netrūkst drosmes izauklējušas  savus bērnus un mazbērnus nomest darba drēbes sakopties, pacelt galvu, iztaisnot muguru un - skan sena tautas dziesma - vieglā solī izdejo un izpriecā savu mūžu, pauž savu cieņu par  novadu,ciemu, māju,senču gudrību.

Nīcenieki dzejnieku un rakstnieku cildinājumus par Nīcu un nīceniekiem lasa un priecājas līdzi autoriem un viņi ir pateicīgi par uzmanības apliecinājumu. Vienlaikus nīcenieki ne tikai skaisti daino un tērpjas skaistos brunčos,bet draudzējas ar kaimiņiem un kopā ar viņiem kopj senās tradīcijas un ar savu darbu cenšas attaisnot un apliecināt, ka nīcenieki dzīvo atvērtu sirdi.

Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja! Paldies Otaņķu, Rucavas, Liepājas un Nīcas kolektīviem  par atraktivitāti, par darbošanās prieku. Mēs visi kopā to paveicām! Paldies!

Pievieno komentāru

Komentāri 1

skatītājs

Vēroju pasākumu no agra rīta līdz noslēguma mielastam .Vēroju kolektīvu sadziedāšanos Zentas Bētiņas , Mirdzas Pabērzas,Sandras Aigares vadībā. Priecājos pas Nīcas vidējās paaudzes dejojumu Marutas Puķītes vadībā.Alīdas Vārnas Otaņķu senioru sadejošana ar Nīcas senioriēm Kristīnes Jaunbrūnas vadībā nevienu nevarēja atstāt vienaldzīgu.Guntas Vecpils ,Lilijas un Ivara Skriederu un viņu meitas darinātās rotas , Daces Jeršovas darinājumi mālā,lieliskie rokdarbi Nīcas pensionāru biedrības rokdarbu pulciņa "Vēlziedes" Elvīras Cibules vadībā ,tas viss bija vērojams un vērtējams. Jutos kā lielā rudens talkā ,jutos kā lielā saskanīgā ģimenē.Jauki.

pirms 11 gadiem, 2008.10.08 15:46

Nīcas novadā