Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

(PAPILDINĀTS AR FOTO) Sumināti Nīcas novada skaistāko viensētu saimnieki 6

10. septembrī, vasarīgākajā septembra dienā, ''Kristapu'' sētā pie Skrodu ģimenes notika šā gada konkursa ''Nīcas novada sakoptākā viensēta 2016'' noslēguma pasākums, vēsta mājaslapa www.nica.lv.

Konkursa komisija augustā apmeklēja divpadsmit sētas. Tika iepazīti daudzi pavisam jauni, līdz šim nepamanīti dārzi, satikti ļoti pozitīvi domājoši cilvēki, kam netrūkt oriģinālu ideju. Īpaši priecēja ''Atomu'' un ''Ezerkrastu'' saimnieki. Tā ir droša zīme, ka skaisto dārzu kustība mūsu novadā turpinās un tai ir nākotne. Par tradīciju kļuvis šādu konkursu rīkot ik pēc diviem gadiem - nākošais konkurss būs 2018. gadā. Savukārt 2017. gadā plānots rīkot Nīcas Dārzu dienu.

Pasākuma sākumdaļā ''Kristapu'' saimniece Inga Skrode iepazīstināja ar savu dārzu, kas ''Goda dārza'' nomināciju ieguvis jau agrāk. Viņa aicināja klātesošos iesaistīties tradicionālajā šā pasākuma konkursā, atpazīstot augus. Zinošākie nopelnīja puķu sēklas nākošā gada dārzu rotai. Pirms nomināciju paziņošanas un balvu pasniegšanas visi baudīja uz ugunskuru vārīto gulašzupu un nebeidza slavēt saimnieci.

Katram konkursa dalībniekam tika dāvināts hortenzijas stāds un dāvanu karte stādu audzētavā. Nomināciju ''Goda dārzs'' šogad ieguva Pērkones ''Eldorado'' saimnieki Beluzu ģimene. Viņu sētu turpmāk rotās novada karogs.

Pateicības un šādas nominācijas saņēma: ''Ainaviskais ideju dārzs'' ''Ezerkrastu'' saimnieki, Reinfeldu ģimene no Rudes''Sajūtu dārzs'' ''Ezerskolas'' saimnieki, Kalnišķu ģimene no Kalnišķiem''Iespēju dārzs'' ''Zemzaru'' saimnieki, Auzu ģimene no Pērkones''Ideju dārzs'' ''Atomu'' saimnieki, Paškovsku ģimene no Grīnvaltiem''Dārzs dvēselei'' ''Baltēnu'' saimnieki, Ciukoru ģimene no Pērkones''Jaunais dārzs'' ''Straņķu'' saimnieki, Uldriķu ģimene no Otaņķu ciema''Mīlestības dārzs'' ''Upes ielas-1'' saimnieki, Cērpu ģimene no Nīcas

Godinājumus nominācijā ''Nīcas novada sakoptākā viensēta 2016'' saņēma: ''Pērkones Zudavu'' saimnieki, Čauru ģimene no Grīvaltiem''Strazdiņu'' saimnieki, Laugaļu ģimene no Rudes''Vēķaušu'' saimnieki, Vārnu un Rātu ģimenes no Rudes''Jasmīnu'' saimnieki, Vanagu un Ķergalvju ģimenes no Jūrmalciema.

''Goda dārza 2016'' titulu saņēma ''Eldorado'' saimnieki, Beluzu ģimene no Pērkones. Īpašo nomināciju ''Pastkastīte-vides objekts'' saņēma ''Atomu'' saimnieki, Paškovsku ģimene no Grīnvaltiem.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma tika atsākta Latvijas mēroga skaisto viensētu konkursa rīkošana. Latvijas konkursā piedalījās trīs mūsu novada sētas: ''Lūši'', ''Kristapi'' un ''Eldorado''. Šī konkursa rezultāti vēl tiek gaidīti.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ņerrrrrr

parullē bišķi, tepat apakšā, pa labi no meitenes - pārdevējas lauku veikaliņā. Atrodu Strīdas par lauku konsultantu un turpini izgāzt žulti, slēpjoties zem dažādiem nikiem

pirms 2 gadiem, 2016.09.19 15:27

gods

Nevar taču pieļaut, ka tauta ķengā kundziņus!!! Vēlēšanas nāk !

pirms 2 gadiem, 2016.09.16 07:27

skaistais

tās nav ne skaistākās ne sakoptākās citi negrib plātīties

pirms 2 gadiem, 2016.09.16 17:17

nu , skaistais, nāc atklātībā !

Ieaksti savu vārdu uzvārdu, adresi, brauksim tavu skaisto un sakopto sētu apskatīt un salīdzināt. Com on!

pirms 2 gadiem, 2016.09.19 15:23

nmn

izbrauciet pa Pērkoni,Bernātiem utt.un tad jūs sapratīsiet kur ir sakoptas sētas.

pirms 2 gadiem, 2016.09.16 17:23

Nīcas novadā