(papildināta) FOTO: Novados atver durvis un prezentē projektus 3

PAPILDINĀTA AR FOTO. LEADER programma devusi iespēju biedrībām, uzņēmumiem un pašvaldībām, izmantojot ES atbalstu, realizēt nepieciešamas un interesantas ieceres. Katra projekta izmaksas mērāmas simtos un tūkstošos latu.

Piektdien, kad visos novados bija organizēta šo projektu atvērto durvju diena, "Rekurzeme" paviesojās pie dažiem to realizētājiem Nīcas un Rucavas novadā.

Nīcas centrā pie strūklakas ar muzikālu fonu viesus sagaida jauniešu grupiņa. Viņi īstenojuši projektu "Nīcas novada jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespēju dažādošana".

Nīcas senlietu krātuve, saņemot LEADER atbalstu, tikusi pie manekeniem, kam uzvilkt vietējos tautas tērpus, piemēram, nesen iegūto – Pērkonei raksturīgo.

"No sākuma bija maz apmeklētāju, tagad nāk arvien vairāk," stāsta Nīcas sadzīves pakalpojumu punkta darbiniece Iveta Drāzniece. Tas izveidots sociālā riska grupu vajadzībām. Nīcas un tuvākās apkārtnes cilvēki te var izmazgāt veļu un nomazgāties paši. Par pilnu samaksu to var veikt arī tie, kuri neietilpst riska grupās.

Rucavas pagasta "Zvanītāju" rekonstrukcijā/renovācijā kopā ar novada domes līdzfinansējumu tiek ielikti 14 tūkstoši latu. Pa simtiņam latu ieguldījuši arī vietējā tradīciju kluba biedri un atbalstītāji. Rezultātā "Zvanītāji" kļūs par Tradīciju namu un būs pieejamāki cilvēkiem, kuriem šīs lietas interesē, stāsta kluba "dvēsele" Sandra Aigare.

Piektdien, gaidot ciemiņos, kluba sievas kurina maizes krāsni, kas līdz šim bijusi tikai apskatāma, ne praktiski lietojama.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" 20. augusta numurā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Aleksejs

Piekrītu! Bezgala labs pasākums - jo var iegūt ļoti daudz gan atpūtai, gan iedvesmai! PALDIES!

pirms 8 gadiem, 2012.08.20 17:52

apmeklētāja

Bija ļoti vērtīgs pasākums. Prieks, ka piekritu braukt un apskatīt paveikto klātienē.

pirms 8 gadiem, 2012.08.19 20:50

Nīcas novadā