Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis iet ķekatās

15. un 16.februārī Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis viesojās Vecumnieku novadā uz Meteņiem, lai citu novadu pulkā pārstāvētu Kurzemes maskošanās tradīciju ar Otaņķu ķekatām. 

Pirmajā vakarā Vecumnieku kultūras namā bija tautas muzikantu meistarklases un danči, kur piedalīties varēja visi- spēlējot vai dancojot, ko ansambļa dalībnieki no sirds arī darīja. Jaunākie spēlēja, mazāk jaunie dancoja. Ar Nīcas sveicamdziesmu un dāvanām godinājām Vecumnieku novada folkloras pārstāvjus Iritu un Raimondu Vimbas, kuri bija šī sarīkojuma “vaininieki”, vēstīts Nīcas novada mājaslapā.
 
Nākamā rītā jau agri puškoja ķekatu galveno atribūtu-kadeģi ar lietām, kas piesaista veiksmi, laimi, bagātību, veselību, maskojās ar pakulām, ēveļskaidām, audumiem, pervēm, un devās uz Zemgales sētu pie saimniekiem, kur pārmaiņus ar kopu no Latgales, izdziedāja visas ķekatu dziesmas, ar kadeģiem iepēra mājiniekus, veda putru ganiņam, izgāza no ragavām saimnieku un krietni apdziedāja vietējos ļaudis.

"Tikai vērojot citu novadu pārstāvju tradīcijas apjaušam, kādas bagātības mums vēl pieder. Ar vērienīgu gājienu, plecu pie pleca ar ciemiņiem no Lietuvas, vietējiem budēļiem un citu novadu maskotajiem ļaudīm, devāmies uz centrālo svinību vietu, kur kalna galā ar lielkoncertu, meteņa mīzienu, budēļu cīkstiņu, pogu mešanu, uguns bumbu un putras ēšanu noslēdzās Meteņa svinēšana Vecumnieku novadā."

Ievērojot sakrālā kalendāra ritumu, Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa dalībnieki kopā ar viesiem no Rīgas un pašu ļaudīm leks ķekatās Otaņķos vēlreiz 5. martā! Laipni aicināti pieteikt mājas, kurās gaida ķekatas ielecam!

Pievieno komentāru

Nīcas novadā