Novados sniegu stumj, krauj un ved 6

Sniega izvešana Liepājā kļuvusi par akūtu nepieciešamību, bez kuras vairs nebūtu iespējama sabiedriskā transporta kustības nodrošināšana. Arī vairākos novadu centros sniegs jāizved, bet citur taupa līdzekļus un iztiek bez tā.

Liepājā kupenas ir tik lielas, ka bez sniega izvešanas nekādi neiztikt, atzīst Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš. Vietām izveidojusies situācija, ka pat sniega tīrīšanas tehnika netiek cauri, problēmas ar izbraukšanu rodas arī tramvajiem un autobusiem.

Ar ceļu uzturētājiem izdevies vienoties par lētāku sniega izvešanu, skaidro domes izpilddirektora vietnieks. Kopš 28. decembra šis pakalpojums Liepājā izmaksā 3,85 latus par kubikmetru bez PVN. Uzsākot sezonu, līgumā paredzētā summa bija 5,50 lati bez PVN.

Līdz trešdienai no Liepājas ielām bija izvests 14,5 tūkstoši kubikmetru sniega, darbs joprojām turpinās, informē D. Jēriņš. Atbildīgais uzņēmums par sniega izvešanu ir VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” Liepājas ceļu rajons, kas piesaista arī apakšuzņēmējus. Par sabiedriskā transporta pieturvietu uzturēšanu kārtībā Liepājā atbild SIA “Tranzīts L”.

Saglabājoties tādiem laika apstākļiem, kādi ir bijuši līdz šim, ar sākotnēji plānotajiem gandrīz 393 tūkstošiem latu, visticamāk, nepietiks, prognozē D. Jēriņš. Viņaprāt, veidojot nākamā gada budžetu, pašvaldībai būs jāieplāno papildu līdzekļi, lai ziemas sezonā Liepājas ielas uzturētu pienācīgā kārtībā.

Grobiņā sniegs pāris reizes izvests pirms Jaunā gada. Tagad jāseko laika apstākļiem un jācer, ka pārāk daudz nesnigs, atzīst Grobiņas novada domes izpilddirektors Aivars Galeckis. “Cenšamies sniegu nevest – nav jau, par ko,” viņš pasmaida. Viena kubikmetra sniega izvešana, ieskaitot iekraušanu un nodokļus, grobiņniekiem izmaksājot 3,20 latus. Līgums šajā sezonā noslēgts ar SIA “Komunāltehnika Z”.

Aizputē sniega izvešana sākusies jau decembra vidū. Šim mērķim jau iztērēti 10 tūkstoši latu, noteikti būs vajadzīgi papildu līdzekļi, pauž Aizputes novada domes izpilddirektore Astrīda Eņģele. Līgums noslēgts ar SIA “Aizputes ceļinieks”, viena kubikmetra sniega izvešana Aizputē šosezon izmaksā trīs latus bez PVN. Pērn gan cena bijusi cita – viens lats, atceras A. Eņģele.

Durbē jau decembrī no sniega tiek atbrīvotas šaurākās centra ielas, līgums noslēgts ar LKS “Durbes grauds”, informē Durbes novada domes izpilddirektors Vilnis Kārkliņš. Tā kā netālu ir brīvas pašvaldības zemes, ekonomiski izdevīgāk ir īrēt pacēlāju, skaidro novada domes priekšsēdētājs Andrejs Radzevičs. Stundā tas izmaksā 13 latus bez PVN.

Priekulē piektdien plānota sniega izvešana no centrālo ielu krustojumiem, pastāsta Priekules novada domes izpilddirektors Andris Razma. Pakalpojums gan netiks pirkts, to veiks ar pašvaldības transportu un finansējumu. Sniega izvešanai varēs izmantot vasarā iegādāto tehniku, kas paredzēta sabiedriskiem darbiem. Līdz nākamajai sezonai pašvaldība varētu nopirkt arī lielo sniega lāpstu, lai ar pašiem piederošo tehniku varētu sniegu ielās arī tīrīt, skaidro A. Razma.

Savu tehniku ceļu un ielu tīrīšanai izmanto Vaiņodes novadā, informē domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons. Nupat Smiltenē par 6800 latu iegādāts lietots greiders, kopumā tiek izmantotas sešas dažādas jaudas tehnikas vienības, rēķina domes priekšsēdētājs. Sniega izvešana gan nenotiek. “Neesam to darījuši, un tas nenotiks,” pauž V. Jansons. Sniegu varot sastumt ielu malās, ja rodas nepieciešamība, krustojumus attīrīt – vietas ierobežojumi neesot tik lieli.

Nīcā pašlaik bez sniega izvešanas iztiek, to varot sastumt pļavās un brīvajos laukumos, stāsta Nīcas novada domes izpilddirektors Andrejs Šakals. Īpaši priecīgi par sniega kalniņiem esot bērni, kuriem radusies iespēja baudīt ziemas priekus.
Rucavas novadā ceļus izstumj platumā, pēc tam garumā, pasmaida domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Brīvkalns.

Vispirms ceļi jāpaplatina, lai pēc tam tos varētu attīrīt no sniega, viņš paskaidro. Apbūve nav tik blīva kā pilsētā, tāpēc bez sniega izvešanas laukos varot iztikt. Pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA “Ziegler Rucava”, kam ir atbilstoša tehnika sniega tīrīšanai, informē A. Brīvkalns.

Savukārt pāvilostniekus “glābjot” Sakas upe, tāpēc sniega izvešana pagaidām neesot vajadzīga, atklāj Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons. “Izlīdzamies ar stumšanu – ar sāli sniegu nekaisām, stumjam to uz upmalu. Redzot, cik sniega izvešana maksā citur – nevaram to atļauties, tad mums ir bankrots.”

Pievieno komentāru

Komentāri 6

valcuronfoula

http://bestsoftwarehere.com/stats/index.php

pirms 9 gadiem, 2012.05.18 11:04

valcuronfoula

http://boot-group.ru/phpbb_files/posting.php?mode=reply&f=25&t=74378
http://profigroup.eu/index.php/index.php/topic,30272.0.html

pirms 9 gadiem, 2012.05.04 02:54

Jepišs

Tur kur pašiem vajag tur ar tīra,nevajag.....Ja maksā tad ar citur.

pirms 10 gadiem, 2011.01.13 10:11

zibī

Aizputē lielu lāča devu novāc dāņu zemnieki pēc savas iniciatīvas.Liels paldies viņiem par to!PMK rajons ir izbraucams tikai pateicoties viņu tehnikai un darba tikumiem!Zelta cilvēki!

pirms 10 gadiem, 2011.01.11 12:48

Rucava pa Latviju izreklamēta, ka tur sniega visvairāk, rekords, tad nu gatavi tūristu (sniega vērotāju) pieplūdumam :D

pirms 10 gadiem, 2011.01.08 17:16

ceļotājs

Braucu daudz un redzu, ka labākie ceļi ir Rucavā. Visu cieņu. Vissliktākie ir Durbes novadā.

pirms 10 gadiem, 2011.01.08 16:40

Nīcā