Notiks "Sofijas laivu" ekspedīcija pa Bārtas upi

Piektdien, 22. aprīlī, "Sofijas laivas" dosies ekspedīcijā pa Bārtas upi, lai izpētītu upes daļu, kas atrodas robežas otrā pusē jeb Lietuvā.

Ledus upēs ir pazudis un ir pēdējais laiks kārtīgi izairēties, pie reizes iepazīstot jaunas vietas. Bārtas upes krasti visiem apgūti, taču par Bartuvu, kā Bārtas upi dēvē lietuvieši, ir zināms visai maz. Varam tikai iedomāties, ka tās krastos ir daudz neskartas dabas, ko padomju melioratori nav paspējuši iznīcināt. Savukārt Mosēde, kā rakstu avoti liecina, ir viena no senākajām Žemaitijas apdzīvotajām vietām, kur jau 1253.gadā slējusies kuršu pils. Bet tagad Mosēde pasaulē pazīstama ar vienīgo unikālo akmeņu brīvdabas muzeju. Tādējādi pietiekami ievērības cienīga vieta ekspedīcijas sākumpunktam.

Ekspedīcijas „Kas dzīvo viņā pusē?” laikā plānots veikt 20 km no apdzīvotas vietas Mosēdes līdz Skodai, kas atrodas Latvijas un Lietuvas pierobežā. Ja kādam ir kas vairāk zināms par interesantiem objektiem Bartuvas krastos vai arī ir vēlme būt par ekspedīcijas dalībnieku, lūgums pieteikties info@sofijaslaivas.lv vai 29339677.

Pievieno komentāru

Nīcā