Notiks dzejnieka Māra Čaklā atmiņu pēcpusdiena 1

“Cik viens mēs par otru zinām” – katrs zina šos Māra Čaklā dzejas vārdus no latviešu kino zelta fonda kinolentes “Elpojiet dziļi”, kuras sensacionālā iekļūšana prestižajā Kannu kinofestivālā mums visiem vēl ir svaigā atmiņā. Šis dziļdomīgais dzejoļa citāts kalpo arī par nosaukumu dzejnieka M. Čaklā atceres muzikāli literārai pēcpusdienai. Tā notiks pavisam drīz – 7.augustā pulksten 19 Bernātos, brīvdienu māju “Sīpoli” izstāžu namiņā, ko iekārtojis M.Čaklā laikabiedrs, vietējais Bernātu dzejnieks Visvaldis Vecvagars. Sarīkojumu organizē biedrība “Mēs Bernātiem”, kas pēdējā laikā aktivizējusi vietējās sabiedrības iniciatīvas un kultūras notikumus Nīcas novada Bernātu ciemā. Par pasākumu informē biedrības pārstāve Liene Otaņķe.

Viņa pastāstīja,ka Māris Čaklais savulaik ļoti mīlējis apmeklēt Bernātus, kur sarakstīti daudzi tautā zināmie dzejoļi. Mazajā piejūras zvejniekciemā mita un joprojām dzīvo viņa domubiedri un draugi. Tuvojoties, nu jau Aizsaulē aizgājušā, M. Čaklā astoņdesmitajai jubilejai, Latvijas simtgades gaisotnē dāvināsim viens otram un visi kopā savai tēvzemei nostalģisku atceres mirkli dzejnieka un publicista daudzšķautņainās un radošās personības piemiņai.

Pasākumā ar atmiņu stāstījumiem piedalīsies M.Čaklā dēls Ingmārs Čaklais. Aktrise Karīna Tatarinova, Roberta Dintera ģitāras stīgu pavadījumā, izdziedās dziesmas ar Māra Čaklā vārdiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Māra

Ļoti, ļoti jauks, niansēts pasākums. Paldies biedrībai un radošu turpinājumu līdzīgiem pasākumiem. Noteikti apmeklēšu un ņemšu līdzi draugus.

pirms 2 gadiem, 2018.08.08 19:03

Nīcas novadā