No folkloras kopas "Skandinieki" dienasgrāmatas 1

 "...Caur saules gadam, caur dzimtu godiem, caur koncertiem, sadziedāšanām, ritu un godu vadīšanām, draugu priecēšanām un viesu izglītošanu, pagājis mūsu 2013. gads. Šajā krāšņajā gadā mēs īpaši cilājām Nīcas un Bārtas puses dziesmu pūru, sadziedājāmies ar Otaņķniecēm, papildinājām garo saucienu un leišu melodiju variantus kopā ar dziedātāju, vokālo pedagoģi Zani Šmiti, lasījām, gājām uz arhīvu un spēlējām, dziedājām, dancojām, nebeidzot priecāties par krāšņumu, daudzveidību, daudzslāņainību, variāciju burvību – tikpat košām gara mantām kā tautisko brunču raksti.
 
Mazu dziesmu ceļa gabaliņu Nīcas un Bārtas zīmē aicinām noiet kopā ar mums š.g. 10. novembrī, godinot Dienvidkurzemes tradīciju pūru. Koncerta programmā: garie saucieni un leiši, dzīves godu dziesmas, jaunākās tautasdziesmas jeb vecākās ziņģes, kā arī no bērnu rotaļām līdz dančiem, varbūt pat plakanpautim....".
 
Biedrība "Cerību krāsa" izmantoja šo iespēju š.g. 10. novembrī  Rīgā Vēstures un kuģniecības muzejā būt kopā svētku reizē ar folkloras kopu, jo šogad apritēja pieci gadi kopš tika  atvērta mūsu nīcenieku projekta ,,un pūra lādes ver vākus'' - vāki joprojām atvērti, šajā svētku reizē-pastāstīju par man  uzticēto divreiz godalgoto /1943.g.,2008.g./ Nīcas brunču vēsturi ,pastāstīju par tērpa nesātājām, nu jau aizsaulē aizgājušajām šarmantajām, dziedošajām nīceniecēm Margrietu Ķudi un Mirdzu Pabērzu,pastāstīju un izrādīju  kā nīcenieki lepojas ar sava novada bagātību un kā ar cieņu to saglabājam....

Ausma Dzintare

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ļoti labas bildes no pasākuma

var redzēt, atverot saiti
http://www.draugiem.lv/skandinieki/

pirms 7 gadiem, 2013.11.12 00:01

Nīcā