No “astītes” līdz īstam bērnudārzam

Šomēnes Nīcas novada Rudes ciemā darbu uzsākusi pilna laika pirmsskolas vecuma bērnu apmācības grupa. Nu pie mums ir kā īstā bērnudārzā – priecājas otaņķnieki.

Iepriekš Rudes pamatskolas paspārnē darbojusies 5 un 6 gadus veco bērnu apmācības grupiņa, kuru apmeklējuši septiņi mazuļi. Šī gada sākumā viņiem pievienojušies vēl desmit mazie otaņķnieki vecumā no trim līdz četriem gadiem. Ar bērniem strādā divas skolotājas – Dagnija Pele un Agnese Sīkle, kā arī skolotāju palīdze Indra Grūbe.

Bijām “astīte” pie skolas, nu mums ir kā īstā bērnudārzā, smaida skolotājas. Kopš janvāra bērnudārza grupiņa darbojas uz pilnu slodzi – no pulksten 7.30 līdz 18. Vecāki novērtē pilnās darbadienas priekšrocības, arī vakaros darba netrūkst, novērojušas skolotājas.

Mazuļi dienas garumā gan apgūst jaunas zināšanas, gan kopīgi rotaļājas un jauki pavada laiku. Kamēr vecākajiem bērniem ir izglītojošas nodarbības vienas audzinātājas vadībā, tikmēr mazākie darbojas kopā ar otru skolotāju savā pulciņā. Netrūks arī kopīgu nodarbju visu vecumu bērniem. Tie, kuriem diendusas gulēšanas bijusi sveša lieta, nu jau pārsvarā esot tai pielāgojušies, secina skolotājas.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" trešdienas numurā.

Pievieno komentāru

Nīcā