Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcenieku raksturi un Nīcas ainava – jaunā grāmatā

Klajā nākusi Liepājas rakstnieka, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas biedra Ērika Kūļa grāmata “Haubices izredzētais un Tāda tā naģīte…”, ko izdevis apgāds “Zvaigzne ABC”. Trešdien apgāda grāmatnīcā notika grāmatas atvēršanas svētki.

Iespējams, rakstnieka Ē. Kūļa daiļrades pazinēji un lasītāji būs nedaudz pārsteigti – jaunā prozas grāmata, kuras otrs nosaukums ir “Divi stāsti par dzīvi”, nav ierindojama bērniem domātās literatūras plauktā līdzās stāstiņiem par Niķi, Stiķi un citiem rūķēniem – tas ir darbs pieaugušajiem.

Lasot var smaidīt un smieties
Kā atvēršanas svētkos vairākkārt tika uzsvērts, šai grāmatā Ē. Kūlis savā dzīvajā, sulīgajā valodā attēlojis Nīcas ļaudis ar visiem viņu daudzšķautņainajiem, kolorītajiem raksturiem un runas veidu, kas lasot bieži izraisa ja ne smieklus, tad vismaz smaidu. Darbu lieliski papildina autoram piemītošā maniere ar ironisku, reizēm pat traģikomisku skatījumu atklāt mūsdienu dzīvi ar tās problēmām un reālijām.

“Tavos darbos vienmēr ir vismaz viens kaislību plosīts cilvēks. Tas laikam tādēļ, lai kaislības netiktu klāt tev pašam,” apsveicot autoru, ar šķelmīgu smaidu piezīmēja aktieris Aivars Kalnarājs. Vienu no jaunās grāmatas varoņiem, kā jau modernajā laikmetā nereti notiek, skāris “azarta velns” – viņš padevies kārdinājumam lielo naudu iegūt laimētavā, un tas nekas, ka savas apsēstības dēļ itin bieži mērojams ceļš lombarda virzienā. Grāmatas “Haubices izredzētais un Tāda tā naģīte…” fragmentus tās atklāšanā izjusti lasīja aktieri Ivonda un Ēriks Vilsoni.

Viena no pirktākajām grāmatām
“Kopš dzīvoju laukos, man vislabāk patīk sarunas ar baltu papīra lapu, taču lielākā sabiedrībā brīžiem jūtos pat neērti,” atklāj autors. Neskatoties uz to, Ē. Kūli bija ieradušies sveikt daudzi kolēģi, lasītāji un citi interesenti. Gluži profesionāla saruna par literatūru un tās “ķēķi” rakstniekam izvērtās ar Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāju Sandru Vensko.

Kā atzina apgāda “Zvaigzne ABC” Liepājas grāmatnīcas darbiniece, Ē. Kūļa prozas darbs jau paspējis iekarot lasītāju sirdis un nokļūt vispirktāko grāmatu topa augšgalā. Kāds būs šī darba liktenis, rādīs laiks, taču vienam no Ē. Kūļa stāstiem – “Nobela prēmija mīlestībā”, tiesa gan, tapušam teju pirms 30 gadiem, bija lemts tikt iemūžinātam Rīgas kinostudijas mākslas filmā “Parāds mīlestībā”, tās filmēšana 1984. gadā norisa Liepājā.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā