Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcenieki piketēs Rīgā par vidusskolas saglabāšanu 6

Draudzīgā aicinājuma dienā, 26. janvārī, Nīcas vidusskolas pārstāvji dosies uz Rīgu, lai piketētu pie Izglītības ministrijas. To ierosinājis Nīcas vidusskolas padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Dāle.

Uz piketu nīceniekus mudinājis ekspertu pētījums par skolu tīklu optimizāciju, kas paredz Nīcas vidusskolu reorganizēt par pamatskolu. Tagad tiek organizēta parakstu vākšana par Nīcas vidusskolas saglabāšanu.

Savu atbalstu vidusskolas nākotnei ikviens aicināts apliecināt, parakstoties Nīcas vidusskolā, Nīcas pagasta bibliotēkā, Tūrisma informācijas centrā, Otaņķu pagasta pārvaldē, Rucavas pamatskolā vai Sikšņu pamatskolā. Savāktos parakstus plānots nodot izglītības ministram Kārlim Šadurskim un valsts sekretāram Guntim Puķītim.

M. Dāle piketā vēlas ministrijas amatpersonām skaidrot, ka ''nedrīkst vienkārši rēķināt attālumu no Nīcas līdz Liepājai, ir jāskatās attālums līdz skolai no skolēna dzīvesvietas Rucavā, Papē, Sikšņos, lai skolēniem nevajadzētu katru dienu vairākas stundas pavadīt ceļā''. Viņaprāt, ir jāizvērtē Igaunijas negatīvā pieredze, kur skolu reformas rezultātā ģimenes pārceļas uz pilsētām un lauku teritorija kļūst tukša.

Lai pikets Rīgā būtu pamanāms un gūtu rezonansi, plānots uz Rīgu doties ne vien vidusskolēniem no Nīcas, piedalīties tiek aicināti sabiedrībā pazīstami cilvēki, kuri viesojušies Nīcas vidusskolā, un absolventi, īpaši tie, kuri šobrīd mācās vai strādā Rīgā. Filmēt piketu ir uzaicināta Antra Cilinska no Jura Podnieka studijas.

Plašāk lasiet 21. decembra ''Kursas Laikā''!

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Pamatskola būs tāpat

Parakstus vāc tas labi. Liepājas rajonā daudz skolu ne tikai Rucavas, Sikšņu. Ir Grobiņas, Kalētu, Aizvīķu, Grobiņas, Durbes, Vērgales un citās lai vāc parakstus.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.27 16:43

labāk

Labāk pa to laiku gādāt bērnus, kas skolas piepilda

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.28 09:11

Jānis

Bērnu no parakstu vākšanas vairāk nekļūs.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.28 10:08

Skolotāja

Kas jādara lai bērnu būtu vairāk ?

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.31 12:17

Arī gatavs pamest ciemu

Ja Nīcā nedos attīstīties jaunajiem uzņēmējiem,vietu trūkuma dēļ,tad man vienalga,kurā vsk ies mans bērns,stradajot Liepājā mans bērns var arī mācīties tur.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.28 20:02

Waldorfs

Lauciniek, nevajag migrēt uz pilsētu, Jūs esat no evolūcijas atpalikuši, labāk brauc prom.

pirms 7 mēnešiem, 2017.12.31 12:21

Nīcas novadā