Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcenieki organizē liedaga sakopšanas talku

Nākošas nedēļas nogalē, sestdien 6. septembrī laikā no 11.00 līdz 14.00 Nīcas pagastā  notiks jūras piekrastes sakopšanas talka. Piedalīties tiek aicināti kā vietējie iedzīvotāji, tā visi atpūtnieki – arī no citām, tuvējām pašvaldībām, tai skaitā liepājnieki, kas iecienījuši apmeklēt pludmali Nīcas pagastā. Talka notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Nīcas pagasta padomes projekts „Jūras piekrastes sakopšanas talkas Nīcas pagastā” guvis Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu 2133 latu apmērā atkritumu savākšanai un izvešanai no liedaga, apglabāšanai poligonā, talcinieku ēdināšanai, palīgmateriāliem – cimdiem, maisiem un citiem talkas administrēšanas izdevumiem.

Projekts tika uzsākts jau pavasarī, kad maija beigās notika liedaga sakopšanas pirmā talka - pirms aktīvās tūrisma sezonas, kurā tika savākti vairāk nekā 40 kubikmetri, lielākoties no jūras izskalotie, atkritumi. Rudens talka, kas mērķtiecīgi ieplānota pēc aktīvās tūrisma sezonas, solās būt ražīgāka ar atpūtnieku atstātajiem atkritumiem. Talkas norise tiek organizēta piecos koordinācijas punktos: Grīnvaltu ciemā, Pērkonē, Bernātos un divos punktos Jūrmalciemā. Norādes uz talkas koordinācijas punktiem tiks izvietotas pie lielceļa. Sīkāka informācija par talkas norisi atrodama pašvaldības mājas lapā internetā www.nica.lv.

„Ja izlemjat pavadīt skaistu dienu svaigā gaisā pludmalē, pie reizes veicot noderīgu darbu, atliek vien doties uz sev tuvāko talkas punktu un piedalīties. Vietējiem iedzīvotājiem tiks organizēts pašvaldības autobuss, kas vedīs uz talkas norises vietām. Bez tam – noslēgumā talcinieku izsīkušie spēki tiks vairoti pašvaldības organizētā piknikā,” –stāsta projekta vadītāja Dace Vecbaštika.

„Vispār zināma problēma ir pludmales zonas nesakārtotās īpašumattiecības valstiskā līmenī. Pašvaldības iniciatīva, organizējot sabiedrību un piesaistot līdzekļus liedaga sakopšanas darbiem no valsts institūciju fondiem, ir visnotaļ loģisks risinājums šai problēmai. Tādēļ liels prieks par gūto finansiālo atbalstu projektam. Paldies visiem, kas jau piedalījušies un piedalīsies šajās talkās! ” - saka pašvaldības vadītājs Agris Petermanis.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā