Nīcenieka prakse Spānijā – darbs, mācības, sports un atpūta

Janvāra beigās, kad Latvijā ziema bija sasniegusi savu aukstāko punktu, devos ERASMUS mācību praksē uz Eiropas dienvidiem, Spānijas pilsētā Tarragonā. Pats galvenais, kas mudina ikvienu doties uz šo saules piepildīto zemi, protams, ir laikapstākļi, un par tiem nevarēja sūdzēties visa aizvadītā perioda garumā.

Darbs kopā ar dažādu valstu pārstāvjiem

Jau rudenī izturēju konkursu Rīgas Tehniskajā universitātē par prakses stipendiju ārzemju kompānijā. Veiksmīga bija arī darba intervija un varēju doties krāt pieredzi uzņēmumā "Dreams & Adventures" (Sapņi un piedzīvojumi), kas nodarbojas ar komandas veidošanas un motivējošu pasākumu organizēšanu. Tas ir privāts uzņēmums, kura idejas autors un vadītājs ir harizmātiska personība Andreu Mateu, kas plašākai sabiedrībai kļuvis pazīstams ar savu unikālo ceļojumu apkārt pasaulei, izmantojot vairāk nekā 130 transporta veidus. Darba vide bija internacionāla, strādāju plecu pie pleca ar darbiniekiem no dažādām pasaules valstīm, tādējādi papildinot savas zināšanas par citām kultūrām.

Darba stundas bija garas un nogurdinošas, taču to visu atsvēra gandarījums par organizēto pasākumu izdošanos. Pārsvarā klienti bija Barselonas aģentūras, bet pasākumus rīkojām arī galvaspilsētā Madridē un citās Spānijas pilsētās. Liels prieks par uzticēšanos no vadītāja puses, kurš nereti uzticēja atbildīgus darbus gan organizatoriskajā, gan pasākumu vadīšanas ziņā. Darba pienākumi bija daudzveidīgi – sākot no uzņēmuma mājaslapas pilnveidošanas, pasākumu sagatavošanas un vadīšanas, līdz šofera pienākumu pildīšanai.

Spēlē Spānijas basketbola komandā

Brīvajā laikā centos izmantot katru iespēju ceļot un aktīvi atpūsties. Izdevās pabūt Andorā, Marokā, Portugālē, kā arī Spānijai piederošajā salā Ibizā. Uz katru vietu devos ar mērķi paplašināt redzesloku un izmēģināt kaut ko jaunu. Spilgtākie iespaidi atmiņā palikuši no Marokas, kur nakti pavadīju Sahāras tuksnesī, un Portugāles, kur tika pieveikts pusmaratons. Man bija svarīgi atvēlēt laiku arī basketbolam. Veiksmīgi nonācu CB Vila Seca komandā, kas pēc spēka ir Spānijas 4. līga. Pēc dažiem treniņiem izdevās iekļūt pamatsastāvā un uzspēlēt salīdzinoši augstā līmenī. Treneri bija apmierināti ar manu sniegumu un izteicās, ka būtu priecīgi redzēt komandā arī nākamsezon.

Jāprot izmantot ES piedāvātās iespējas

Taču galvenais mērķis tomēr bija mācības, tādēļ naktīs tika rakstīti skolas darbi un diplomprojekts, tika apgūti arī spāņu sarunvalodas pamati. Atgriežoties Latvijā, varu droši sacīt, ka tas bija viens no saspringtākajiem un pieredzes gūšanas ziņā bagātākajiem posmiem manā līdzšinējā dzīvē. Redzot pasauli no cita skatu punkta, rodas papildus motivācija aktīvi darboties arī turpmāk. Novēlu ikvienam, īpaši jauniešiem, apzināties, ka visi esam Eiropas pilsoņi, tāpēc ir jāmeklē un jāprot izmantot iespējas, ko sniedz Latvijas dalība Eiropas Savienībā.

FOTO NĪCAS NOVADA MĀJASLAPĀ.

Raivis Kalējs, Jauniešu centra metodiķis

Pievieno komentāru

Nīcas novadā