Nīcas vidusskolas medmāsa Svetlana Puškareva dziedē ne tikai sāpes, bet arī kreņķus

Šis ir 29. gads, kopš Nīcas vidusskolā strādā skolēniem tik ļoti iemīļotā medmāsa – māsiņa, dakterīte, Svetiņa, kā viņu mīļi nokristījuši mazākie un arī lielākie skolēni. Svetlanu Puškarevu skolas vadība un skolotāji iesaukuši par skolas psihoterapeiti, jo bērnu sūdzībām par veselību un sāpi bieži vien iemesls nav vis pēkšņa saslimšana vai trauma, bet gan kāds kreņķis skolā vai mājās. Gadās arī pa kādam iemīlēšanās stāstam, un Sveta ir pirmā, kurai daži šajā jomā prasa padomu un pēc tam atklāj, cik laimīgi jūtas.

Pie Svetlanas visi uzticētie bērnu stāsti ir drošībā. Noslēpums ir un paliek noslēpums. Tāpēc bērni medmāsai uzticas. Viņi droši ienāk kabinetā un uz medmāsas jautājumu “Kas noticis? Ko tu, mīlulīt, vēlies?” atbild nekautrējoties. Vieniem vajag zīmi par atbrīvojumu no sporta stundas, citam pēkšņi sākusi sāpēt galva, vēl kāds nāk ar konkrētu lūgumu iedot zāles pret sāpēm. “Galva sāp? Sakreņķējies par kaut ko?” jautā Svetlana. Kad saņemta atbilde no ienākušā skolēna, medmāsa sarunu turpina draudzīgā un iejūtīgā atmosfērā. “Cik jums stundu šodien? Septiņas? Tad gan būs gara diena!” norit saruna ar pamatskolas meitenēm. “Kāpēc neesi kurpīti līdz galam uzvilkusi?” Sveta pamana un apvaicājas.

“Mums ir savstarpēja cieņa,” par attiecībām ar bērniem saka pieredzējusī medmāsa. Simulantus un gadījumus, kad medmāsas labsirdība tiek izmantota savtīgos nolūkos, Sveta neesot novērojusi. 

Plašāk par Svetlanu Puškarevu lasiet "Kursas Laika" 14. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Nīcas novadā