Nīcas vidusskolas direktore: "Kāds ļauni pajokoja un "Re: Baltica" to uztvēra nopietni" 5

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" veiktajā pētījumā "Skolas nauda" par dārgāko skolu Latvijā uz brīdi tika atzīta Nīcas vidusskola.

Nīcas vidusskolas direktore Lāsma Petermane: "Esam ļoti sašutuši par šo apgalvojumu, ka mūsu skola ir dārgākā Latvijā, ko pētījuma autori izsecinājuši no vienas anonīmi aizpildītas anketas internetā. Sajūta tāda, ka kāds ļauni pajokojis un nopietna organizācija šo joku izsludina pa visu valsti. Man, skolēniem, vecākiem, skolotājiem nav skaidra pētījuma metodika, jo, manuprāt, objektīvi pārbaudāmas ir tikai iztērētās summas par grāmatām un darba burtnīcām. Apģērba, kancelejas preču iegāde ir atkarīga no katra vecāka paša, cik dārgas lietas izvēlēties. Ja kāds grib ģērbties "Gucci", "Prada" vai "Armani", tā ir viņa izvēle, bet pieņemt to kā rādītāju ir nepareizi. Šogad 9. klases skolēniem grāmatas jāiegādājas nebija, skolas naudas mums arī nav. Ir vecāki, kas vienojas par kādas lietas nepieciešamību klasē un tai atvēl noteiktu summu, bet tā nav spiesta lieta. Sazinājos ar pētījuma veicējiem, sākotnēji sūtīja mani no viena pie otra, bet teicās informāciju pārbaudīt."

Pēc direktores izrādītās intereses par pētījuma metodiku skolas vārds no saraksta pazudis.

Arī portālam nav ieguvies no "Re:Baltica" saņemt atbildes uz nosūtītajiem jautājumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

To 12

Jā, raidījums Nekā Personīga. Tā nu gan ir "mistiska" kompānija

pirms 8 gadiem, 2012.09.12 21:12

12

Kāpēc kādam būtu jāsniedz kaut kādi dati kaut kādai mistiskai kompānijai par aptauju, par ko nekas nav pat dzirdēts.. :D ??????????????

pirms 8 gadiem, 2012.09.12 20:53

?

Kāpēc uzreiz pajokoja? Ja nu kāds tiešām tādu summu izlieto. Ja labi grib var tač kaut 7000 tērēt.

pirms 8 gadiem, 2012.09.12 20:17

Ja

labi grib var iztērēt daudz vairāk nekā pat tos 700 latus. Ja pērk to pieminēto Armani

pirms 8 gadiem, 2012.09.12 14:28

Bet Nīcas skolēniem tāpat kā visiem citiem tač tajā re baltica lapā bija lieliska iespēja papildināt statistiku ar saviem datiem un tad tā viena cilvēka uzrakstītais izlīdzinātos. Kāpēc tas netika darīts? Visiem patīk kritizēt, bet paši savus datus par slinku iesniegt.

pirms 8 gadiem, 2012.09.12 13:40

Nīcas novadā