Nīcas vidusskolai veicināšanas balva LOK konkursā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), rīkojot Olimpisko dienu Latvijā, izsludināja trīs radošo darbu konkursus skolēniem; pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu audzēkņi tika aicināti piedalīties zīmējumu konkursā „Latvijas sportisti Olimpiskajās spēlēs Londonā” un foto konkursā – „Olimpiskās dienas dalībnieku nostāšanās Olimpisko apļu formā”, bet vecāko klašu skolēni - literāro darbu konkursā „Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti”.

20.novembrī, Olimpiskajā sporta centrā LOK ģenerālsponsors a/s „Latvijas Valsts meži” radošo konkursu uzvarētājiem svinīgi dāvinās Apple planšetdatorus, foto aparatūru un profesionālas tūristu mugursomas, būs arī citas LOK sarūpētas pārsteiguma balvas.

„LOK žūrijas komisija ir patiesi gandarīta par skolēnu talantu, izdomu un zināšanām, atspoguļojot savos radošajos darbos Olimpisko kustību, veselīgu dzīves veidu un godīgas spēles principus sportā,” vērtējot iesūtītos darbus norāda Olimpiskais vicečempions un LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. „Zīmētie, fotografētie un rakstītie konkursa darbi ir ļoti daudzveidīgi – sākot ar klasisku izpratni par sportu līdz pat avangardiskam Olimpiskās kustības un Olimpisko spēļu atspoguļojumam.”

Darbi liecina, ka aizvadītajā vasarā notikušās Olimpiādes spēles Londonā un tajās gūtie Latvijas sportistu panākumi ir pamanīti un iespaidojuši jauno paaudzi. Tā, piemēram, zīmēšanas konkursā, kurā piedalījās pirmskolas un sākumskolas audzēkņi, vairumā gadījumu zīmēts divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs un Olimpiskās bronzas medaļas ieguvēji pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņuš un Jānis Šmēdiņš. Arī konkursa uzvarētāju darbos 1.vietu ieguva zīmējums par pludmales volejbola tēmu, bet 2. un 3.vietu izcīnīja darbi par BMX riteņbraukšanas tematiku.

Arī eseju konkursā „Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti” pamatskolas un vidusskolas skolēni ir ietekmējušies no notikumiem Olimpiādes spēlēs Londonā, iekļaujot savos darbos tādas sporta leģendas kā sprinteri Useinu Boltu vai peldētāju Maiklu Felpsu, un, protams, arī Latvijas varoņus Štrombergu, Pļaviņu un Šmēdiņu. Tās ir personības, kuras eseju rakstītājus iedvesmo sportam, sacensībai un mērķa sasniegšanai.

Eseju konkursa „Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti” uzvarētāji:
1. vieta - Aknīstes vidusskolas 11. klases skolniekam Raivim Petrokam
2. vieta - Salaspils 1. vidusskolas 8.klases skolniekam Tomam Čudaram
3. vieta - Madonas novada Liezeres pamatskolas 7.klases skolniecei Zanei Utinānei-Zvidrei

Veicināšanas balvas:
Guntim Skudram no Madonas novada Dzelzavas pamatskolas 6.klases
Līgai Garbunovai no Neretas novada Mazzalves pamatskolas 8.klases

Zīmējumu konkursa „Latvijas sportisti Olimpiskajās spēlēs Londonā” uzvarētāji:
1. vieta - Vārmes pamatskolas 4. klases skolniecei Kristai Langei
2. vieta - Ciblas vidusskolas 1. klases skolniecei Intai Sejmuškinai
3. vieta - Krimuldas vidusskolas 1. klases skolniekam Tomasam Treijam

Fotokonkursa „Olimpiskās dienas dalībnieku nostāšanās Olimpisko apļu formā” uzvarētāji:
1.vieta – Jēkabpils novada Zasas vidusskola
2. vieta - Daugavpils 3. vidusskola
3. vieta - Ventspils 2. vidusskola

Veicināšanas balvas:
- Rīgas Pārdaugavas pamatskolai
- Nīcas vidusskolai
- Jaunpiebalgas bērnudārzam

Jau ziņots, ka 28.septembrī Olimpiskās dienas pasākumos piedalījās vairāk nekā 76 tūkstoši skolēni 76 norises vietās visā Latvijā. Olimpiskā diena sākās ar kopīgu Olimpisko rīta vingrošanu, kuru tiešraidē translēja radio SWH. Savukārt Olimpiskās rīta vingrošanas video klips "Pavingrosim!" ar Latvijā labi zināmu un tautā mīlētu Olimpiešu līdzdalību bija skatāms LTV7 ēterā.

Olimpiskās dienas projekta īstenošanas budžets pilnībā tiek finansēts no piecu LOK sponsoru līdzekļiem. Pasākuma ģenerālsponsori ir „O!Karte”, a/s „Latvijas Valsts meži”; sponsori a/s „Swedbank”, a/s „Latvijas Gāze” un SIA „LDz Cargo”, kā arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā