Nīcas vidusskola zina, kā palielināt audzēkņu skaitu tik ļoti, ka sāk aptrūkties telpu 11

“Mums atkal pieaudzis skolēnu skaits,” palepojas Nīcas vidusskolas direktore Lāsma Petermane. Nīcas vidusskolu par savējo šajā mācību gadā sauc 281 audzēknis. 2018./2019. mācību gadā te izglītojās 272 bērni un jaunieši, bet vēl gadu iepriekš – 255.

Vēl pirms trim gadiem skolēnu skaits turējās zem 200, taču Nīcas vidusskola rokas nenolaida un veica dažādas aktivitātes, popularizējot savu pieredzi mācību darbā un skolas dzīvē.

Direktore teic, ka iemesli skolēnu skaita pieaugumam ir dažādi: ir ģimenes, kas atgriežas Latvijā, vairākas mainījušas dzīvesvietu uz Nīcas novadu. Vairāki skolēni brauc no Liepājas – pārsvarā tie, kuri iepriekš mācījušies skolā ar krievu valodas plūsmu. Šāda tendence skolā novērota jau agrāk. Četri bērni būs no Vjetnamas – viņu vecāki novadā dabūjuši darbu un dzīvesvietu, un līdz ar to bērni izglītosies šeit.

Tieši telpu jautājums, ņemot vērā tendenci pieaugt skolēnu skaitam, ir nākamais darbs, pie kā jāstrādā jau tagad. Nīcas skola savulaik celta ar mērķi, ka tajā var mācīties vairāki simti bērnu un jauniešu. Tā kā ilgus gadus skolēnu skaits bijis teju uz pusi mazāks nekā pašreiz, klašu telpas pārplānotas un pārveidotas citiem mērķiem. Piemēram, izveidots skolas muzejs, skolotāju sanāksmēm un plānošanas darbam iekārtots metodiskais kabinets.

Plašāk par Nīcas vidusskolu lasiet "Kursas Laika" 20. februāra numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 11

pārdomas

Nu skolēnu kontingents Nīcā esot ne tas labākais. Skolotāji jau sen izmisumā.Savienība Petermane+Petermanis, abi galvenajos vadošajos amatos, tāda ir tikai Nīcā. Ar naudu var visu nopirkt. Vidusskolai, ne pamatskolai, tik un tā dienas esot skaitītas. Un raksti Rekurzemē par Nīcas skolas slavināšu arī nez kāpēc ir tik bieži, kāpēc par citām nav? Tikai komentāru rakstiem nav, arī savādi.

pirms gada, 2020.02.26 16:57

Putras karote skolā

Šitai "žagatai" cik saprotu nu tik dikti patīk žadzināt, nu tik ļoti gribas izgāzt kaut kādu personīgo nepatiku,ka sajauc visu vienā čupā!! Bērni Nīcas skolā sliktākie un nav tie labākie,ka Nīcā dzīvo un strādā Petermaņi!! Ja skolotāji ir izmisumā un un nepatīk kāda savienība,tad ,lai rīkojas un dara kaut ko lietas labā,nevis sēž internetā un vērpj intrigas!! Skolotāju pirmais uzdevums skolot bērnus pēc sirdsapziņas, un kas tad šajā bērnu-skolotāju savienībā jāpērk pa naudu!!!Un kas par satraukumu par savas skolas slavināšanu un ko nozīmē tā piebilde-esot- kāpēc nerunā skaidri,ka ir tā un tā un jādara tā un tā!!! Liekat mieru "bērnu kontingentam" un ļaujiet viņiem mācīties un dodiet viņiem zināšanas un nepiniet viņus iekšā Ciema sievu izdomātās konstitūcijas lietās !!

pirms gada, 2020.03.06 14:07

Grieze

Manam bērnam ļoti patīk mācīties Nīcas skolā.Atrāk par 16.00 man viņu grūti dabūt laukā no skolas.Ja nepatiktu uzturēties, tad pēc pēdējās stundas prasītu, lai brauc pakaļ.Acimredzot,patīk Skola !

pirms gada, 2020.02.26 17:03

Pedagogs!

Savukārt, man ļoti patīk strādāt Nīcas v-sk! Gudri kolēği, ar sirdssiltumu un mērķtiecību izglīto skolēnus! Lieliska dierktore! Lepojos, ka man ir tas gods šeit strādāt!

pirms gada, 2020.02.26 20:01

alise

Ja,nu rejeji jau Nica netrukst,tie ir tadi eksemplari,kas pasi neko nav sasniegusi,,vienigi prot sedet pie kompja un rakstit nepatiesibu,Kauns ka tadi dzivo Nica.Nekad tadiem dzive neveicas,kas partiek no citu kritizesanas

pirms gada, 2020.02.26 20:37

g

200 skolēni nav nekas! phe!
nožēlojama gan skola, gan plātīgā vadība. Jebkura cita skola ir labāka. Laikam jau ir aizmirsušies pašnāvības gadījumi skolas dēļ.
Totāli atpalikusi attieksme.

pirms gada, 2020.02.26 23:36

Strungs Arturs

Nīcas vidusskolas pirmā izlaiduma 11.klasē mēs bijām 19 absolventi-4 zēni un 15 meitenes.Tā man bija mīļa skola,kurā nomācījos no pirmās līdz vienpadsmitai klasei.Labi skolotāji deva zināšanas,kuras man noderēja visu dzīvi.Cik skolēnu kopumā skolā mēs bijām 1961.gadā-es nezinu.Klases bija pilnas

pirms gada, 2020.02.27 09:55

Mārtiņš B. 2015.g

Visu bērnību un pusaudža gadus pavadīju Nīcā. Absolvēju Nīcas vidusskolu. Neko sliktu nevaru piebilst nedz par mācību spēku, nedz par skolu kopumā. Izglītība cienījama (tagad esmu absolvējis Latvijas Universitāti ar teju teicamām sekmēm un strādāju ļoti labi atalgotā amatā). Zināšanas ko ieguvu nvsk ir labas (viss atkarīgs no skolēniem pašiem).

pirms gada, 2020.02.27 11:13

izdzēstais komentārs

Spogulīt spogulīt pasaki kura NĪCĀ ir viss baisākā.

pirms gada, 2020.02.27 14:45

Sandra Brikmane

Nīcas vsk. Ir konkurētspējīga skola. Praktiski visi absolventi, kas vēlas turpināt mācības, savus mērķus sasniedz un ar labām, pat izcilām sekmēm spēj absolvēt valsts augstskolas. Pedagogu komanda ir darba spējīga un talantīga. Nīcas vsk.mācījās mani bērni un mācīsies arī mazbērni, kas pārcēlušies uz dzimto novadu no Rīgas. Paldies Nīcas pedagogiem par darbu.

pirms gada, 2020.02.28 19:04

Skolēnamamma

Kopumā skolā laba, bet atsevišķi mācību priekšmetu skolotāji maigi izsakoties šokē.Līmenis nekāds un to pašu nevar noturēt.

pirms gada, 2020.03.09 21:07

Nīcā