Nīcas vidusskolā atklāta Tēvzemes nedēļa

9. novembrī Nīcas vidusskolā ar svinīgo līniju, kurā uzrunas teica vēstures skolotāja Sandra Pankoka un skolēnu līdzpārvaldes prezidents Edgars Mielavs, tika atklāta Tēvzemes nedēļa.

Skanēja pirmklasnieku – Linarda un Alises – deklamētie dzejoļi, un visi klātesošie saņēma sarkanbaltsarkano lentīti, ko pie apģērba nēsāt ne vien visu nākamo svētku nedēļu, bet arī citos brīžos, kad sirds liek lepoties ar to, ka pieder Latvijai.

Svētku nedēļā plānotās aktivitātes: seminārs vidusskolēniem "Jaunietis darba tirgū", piemiņas brīdis pie brīvības cīnītāju atdusas vietām, erudītu konkursi, Nīcas etnogrāfiskā ansambļa viesošanās skolā, Goda teātra izrāde "… ar laimīgām beigām" sākumskolas skolēniem, tikšanās ar Saeimas deputātu Dzintaru Kudumu, svinīgais pasākums "Manai Latvijai" Nīcas kultūras namā.

Savukārt Nīcas Senlietu krātuvē no 12. novembra būs skatāma izstāde "Latvijas karavīri zem dažādiem karogiem". Tajā būs izvietotas fotogrāfijas un informācija par novadniekiem – Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem, kas cīnījās par Latviju.

Pirmo reizi būs izstādītas dažādas armijas formas – Latvijas laika, PSRS armijas un Zemessardzes.

Senlietu krātuves vadītāja Gita Vanaga par Latvijas dzimšanu stāstīs ne vien izstādes apmeklētājiem, bet arī Nīcas vidusskolas skolēniem, 14. novembrī, apmeklējot Brīvības cīnītāju atdusas un piemiņas vietas novada kapsētās.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā