Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcas un Liepājas skolēni startē erudītu konkursa "Eksperiments" pusfinālā

Latvenergo koncerna fizikas erudīcijas konkursa “Eksperiments” Kurzemes pusfinālā tikās piecas spēcīgākās reģiona komandas – no Liepājas A.Puškina 2. vidusskolas, Nīcas vidusskolas, Brocēnu vidusskolas, Skrundas vidusskolas un Talsu Kristīgās vidusskolas. Spraigā sacensībā visas komandas uzrādīja augstus rezultātus, tomēr šoreiz priekšgalā kā zinošākā izvirzījās un ceļazīmi uz fināla spēli televīzijas kanālā LNT izcīnīja Skrundas vidusskolas komanda “Kasiopeja” ar skolotāju-konsultanti Kristīni Hartmani, informē konkursa koordinatore Inga Cīrule.

Pusfināla posmā jaunieši tikās klātienē, lai veiktu vairākus praktiskus un ar reālo dzīvi saistītus uzdevumus, kuru izpildei nepieciešamas spēcīgas zināšanas fizikā par elektrisko ķēžu slēgšanu, siltuma bilances vienādojumu, lēcas formulu un citiem fizikas tematiem. Dalībnieku sniegumu vērtēja pieredzējuši fiziķi – Latvijas Zinātņu akadēmijas loceklis Roberts Eglītis, AS "Sadales tīkls" Rietumu Releju nodaļas vadītājs Jānis Kuncītis, Latvenergo fizikas portāla FIZMIX projektu vadītājs Kārlis Kravis, kā arī fizikas skolotājs un “Eksperiments” eksperts Aivars Eriņš. Asu prātu un sacensību garu komandām pusfinālā vēlēja Kurzemes plānošanas reģiona izglītības eksperte Ingrīda Muraškovska.

Pusfināla kārtā komanda “Kasiopeja” no Skrundas vidusskolas nopelnīja 22 punktus, komanda “WEST” no Brocēnu vidusskolas 21 punktu, “Voyager” no Talsu Kristīgās vidusskolas 19 punktus, “Pozitroni” no Liepājas A. Puškina 2. vidusskolas 17 punktus, bet “Lāzeri” no Nīcas vidusskolas 15 punktus. “Eksperiments” fināla spēlē par galveno balvu, ceļojumu uz Rimini Itālijā, sacentīsies pa vienai stiprākajai komandai no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Zemgales, Rīgas,  Latgales, Vidzemes un Rīgas pilsētas. “Kasiopeja” ir otrā komanda, kas kvalificējusies finālam, pārējās komandas tiks vēl noskaidrotas atlikušajās pusfināla kārtās.

2015./2016. mācību gadā erudīcijas konkursam “Eksperiments” reģistrējās 211 komandas, kas pārstāv 165 skolas jeb katru piekto Latvijas skolu, kurā mācās 8. un 9. klašu skolēni. Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss “Eksperiments” notiek jau 21. sezonu – iepriekš tas bija pazīstams ar nosaukumiem “Vatiņš”, “Voltiņš”, “Kam gaišāka galva?” un “Gaišākā galva”.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā