Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Nīcas rukši" noliedz bankrotu

"Tā ir ažiotāža, uz bankrotu neejam," SIA "Nīcas rukši" izpilddirektore Dzintra Lejniece noliedz izskanējušo informāciju. Nozares vadītājs atzīst – cūkkopība piedzīvo jau piekto krīzi 12 gadu laikā.

Informācija par SIA "Nīcas rukši" iespējamo likvidāciju it kā izskanējusi no Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītāja Vara Sīmaņa. Viņš no tās norobežojas un atzīst, ka tik kategoriskus faktus bez uzņēmuma īpašnieku ziņas izpaust nedrīkst. Ažiotāžu esot radījuši žurnālisti, interpretējot viņa ziņojumu Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sēdē.

Dz. Lejniece kategoriski atsakās notiekošo komentēt, jo to esot apsolījusi firmas kontrolpaketes turētājiem. Par iespējamajām pārmaiņām uzņēmuma darbībā publiski viņi paziņošot paši, iespējams, aprīļa vidū. Neoficiāli izskanējis, ka notiek uzņēmuma pārdošana.

SIA "Nīcas rukši" audzē un realizē šķirnes cūku sivēnus. Jau pirms diviem gadiem Dz. Lejniece atzina, ka pēc šīs produkcijas pieprasījums nepieaug un tai jāmeklē eksporta tirgus. Par šķirnes cūkām nesaņemot subsīdijas, cūkgaļas ražotāji labprātāk izvēloties lētākus sivēnus.

"Nozare strādā ar zaudējumiem," apgalvo V. Sīmanis. Kopš 1999. gada tai esot pienākusi piektā krīze, un katrā no tām vairāki cūkkopji bankrotējuši. Aiz cūku audzētājiem stāv kautuves, gaļas pārstrādes cehi – V. Sīmanis norāda savstarpēji saistīto ķēdi, kas bankrotē līdzi.

Cūkkopības nozare noteikti nav jālikvidē, tā ir svarīga un potenciāli veiksmīga Latvijas eksporta nozare, uzskata biznesa konsultante Eva Branta-Nellemane. Viņa piekrīt, ka mazās cūkkopības saimniecības nevar pastāvēt un apmierinoši pelnīt, un izeju saskata trīs jomās – izglītība, kooperācija un pieredzes apmaiņa.

Vairāk lasiet "Kursas Laika" 23. marta numurā.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā