Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcas pagastā sveic un apdāvina labākos 20

Ausma Dzintare Valsts svētku priekšvakarā saņēma sirsnīgus sveicienus un pašvaldības Pateicības rakstu. Ņemot vērā daudzu iedzīvotāju vēstules un labos vārdus, pašvaldība ar Pateicības rakstiem sveica arī pirmsskolas izglītības iestādes “Spārīte” vadītāju Dairu Eglīti, skaistās sētas “Valti” saimnieku Arni Šķilvaltu un pašvaldības projektu koordinatori Lieni Otaņķi.

Goda rakstu par mūža ieguldījumu saņēma medmāsa Ārija Rožkalne, bet titulu “Gada nīcenieks” – topošās grāmatas “Nīca laikmetu griežos” autors Pēteris Sprincis. Grāmatas atvēršanas svētki plānoti decembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

sestdienā

Bēdu manu lielu bēdu
es par bēdu nebēdāju,
Liku bēdu zem akmeņa ,
pāri gāju dziedādam...
/latv.t.dz. /

pirms 10 gadiem, 2008.12.06 12:18

vārsmotājai

kas te ir kada dzeju citeshana?? domas izsakiet nevis dzejojat , kaut ko normalu pateikt nevar?????... Kads sakars niciniekiem te ar kaut kadu Apškrumu kas ir vidzemniece.. pin un pin , lai iet apsēs vai krūmos.. traks ar jums visiem te palikt.... :)

pirms 10 gadiem, 2008.12.05 15:52

Svētība

Uz maizes ceļa
Vienmēr arājs stāv,
Uz mīlestības ceļa-
Mūsu mātes.
Un šajā divvienības
Svētībā
Ir tautas saknes
Vienmēr nosargātas.
Šī svētība ir
Asniem seģene,
Kas laikiem cauri
Audzē jaunus dzietus,
Kas atgādina:
Pati dārgākā
Ir Tēvuzeme-
Mūsu šūpuļvieta.

/Kornēlija Apškrūma/

pirms 10 gadiem, 2008.12.05 11:51

atbilde

es tā lasot domāju kāpēc visi tikai redz tās atvasaras-tad jau iznāk ,ka tās ir ievērības vērtas -aktīvas,atraktīvas,ideju pilnas-un domājams ka ne tikai -arī strādīgas,cik zinu daudzāmir perfekti iekopti dārzi republikas... mērogā un vēl...un viņas nes Nīcas vārdu godām-savādāk daudzi par tādu Nīcu nezinātu.,un vēl -to dara piemaksājot no savas kabatas-jo ciems maz nāk pretī....nu un tie klusie darba darītāji-ko tie?noteikti pat algu labu saņem no ciema,ja jau viņus pat neievēro -tātad pelēcības.........lai vairāk būtu tādas atvasaras kas nevaid par dzīves grūtībām........

pirms 10 gadiem, 2008.12.05 10:56

Ziemas viducī...

Ziemas viducī
mūs ieauž Ziemassvētki,
tumsas klaipu
sveču uguns sāk šķelt,
ļaudīm zaļa egle
kļūst par laipu,
kura ved pie zvaigznēm
gaismu smelt.

Ziemas viducī
mūs ieauž Ziemassvētki,
balti vārdi
siltām straumēm plūst,
Debess dāvināto
mīlestības mieru
pasaule
un mūsu sirdis gūst.

/ Kornēlija Apškrūma /

pirms 10 gadiem, 2008.12.05 09:48

arī no Nīcas

Parasti visvairāk bļauj un pa priekšu grozās tie, kuri vismazāk dara. Tie, kas strādā paši sevi saulītē neceļ. Nīcā gada nīcenieka izvirzīšana jāorganizē nopietnāk , būtu jāvēl visiem, nevis tikai atvasaras sievas savā vidū norunā, kuru virzīt un saraksta vēstulītes. tas nav nopietni. Cik zinu daudzi nīcenieki tā domā un šo pasākumu vairs neņem nopietni.

pirms 10 gadiem, 2008.12.04 21:29

klasesbiedram

tu esi galīgi stulbs-kuram mums mājās nav suņu un kaķu,puķu un vecas ūmas lupatas,un cik nav kāzās būts un ja tāpēc jādod gada nīcenieks.......

pirms 10 gadiem, 2008.12.04 10:49

atbilde klasesbiedram

tu esi galīgi stulbs-kuram mums mājās nav suņu un kaķu,puķu un vecas ūmas lupatas,un cik nav kāzās būts un ja tāpēc jādod gada nīcenieks.......

pirms 10 gadiem, 2008.12.04 10:47

nīceniece

nesaprotu vienu-ko var skaust,bet tādi jau mēs latvieši esam-labu pateikt varam maz.,un it īpaši sodītāji ir pelēcības kas paši neko nevar un negrib.šogad Ausma nākamgad vari būt Tu.....,bet tas jāizcīna.paldiies tev Ausma!lai Nīcā būtu vairāk tik radoši un ideju pilni cilvēki!Laimīgu un radošu tev jauno gadu neļauj sevi salauzt skauģiem-to jau tikai vēlas!

pirms 10 gadiem, 2008.12.04 10:39

klasesbiedrs

Atvasarās darbojas ļoti daudz cilvēku un to dara krietni un ar entuziasmu.Pastāstīšu par vienu no viņām.
Austra Kalna,no NĪcas, kopj savu vecāku māju,mīl un pazīst puķes,kopj savu dārzu ,nosauks vārdā katru košumkrūmu.Visu pieraksta -ikdienas laika vērojumus,kad,kur,cik.Klusa ,ļoti darbīga.Uz jautājumu ,cik kāzās esi šiverējusi-atbild-vajadzīgs laiks ,lai saskaitītu-daudz.Cik bieži vēdini ūmas Nīcas tautas tērpu ? Bieži .Pasākumu daudz un cenšos tajos piedalīties ar goda tērpu.
Un vēl- stallī aitiņas un ir sunīši un kaķīši un ir daudzi labi draugi un ir dēls un mīļa vedekla un ir mazbērni-viss notiek. Esmu gandarīta satikties ar Austru un kopā būt pēc piecdesmit gadiem un kur? -Dejās !Nīcā!Jaukā kolektīvā !Skaisti !

pirms 10 gadiem, 2008.11.25 16:38

Nīcas patriots

Esmu domājis ,ko nozīmē-vērotājs un pie tam tik zinošs.Lasu cītīgi Nīcas vēstis,neesmu manījis tik zinošus un pārliecinošus argumentus.Nemaz nezināju , ka deputāti tāda vecumā ,ka vairs neko nespēj.Nesaprotu- kādēļ jāvēro.Ar savu jaunību ,zināšanām pierādiet ,ka esat spīdeklis, ka solīto varat izpildīt -un viss notiksies,ievēlēsim Jūs par deputātu.Es gan esmu pārliecināts ,ja grib un ja ir pārliecināts sava pagasta patriots
tad bez vērošanas, bet ar līdzdarbošanos - viss notiek.Un tas ir-
kļūst par Nīcas cienījamāko ,mīlētāko, zinošāko lepnumu un kļūst par skaistāko dārzu,pagalmu, rotas lietu,adījumu, tamborējumu,bērnu sporta laukumu,ziedu svētku, un tā tālāk veidotāju, ne vērotāju.Viss mūsu pašu rokās.
Manu mīļo vērotāj ,
uzskatu ,ka savas problēmas var un vajag atrisināt savā pagastā ,tāds nesmukums vien ir -es jau ne ko ,es jau nē...

- par savu ciemu ,savu mīļo novadu internetā ? Mums visiem kopā jāturās ,jācīnās un visu beidzot visiem

j ā s t r ā d ā.

pirms 10 gadiem, 2008.11.25 08:38

Vērotājs

Ir labi, ka tiek sumināti cilvēki un izteikta pateicība par to ieguldījumu Nīcas vārda popularizēšana. Tikai nesaprotu, kas notiek vispār ar Nīcu. Kur ir pašvaldības ieguldījums, attīstība, mēŗķi, to izpilde. Kaut kā nav dzirdēts un no malas skatoties ar paveiktais ir gaužām mazs un niecīgs. Nesaprotu, ko dara pašvaldībā ar lielo administartīvo personālu. Katrā ziņā pie 1 miljona naudas plūsmas (pāgajušā gada finanšu pārskata dati) ir izdarīts gaužām maz. Paskatoties citas rajona pašvaldības ar mazākiem budžetiem līdz ar to arī iespējām ir panākts stipri vairāk. Kādi ir pašvaldības uzdevumu un mēŗku izpilde pret tās iedzīvotājiem (vēlētājiem)? Manuprāt, tas kaut kā Nīcā buksē!!! Kamēr nenotiks musdienīga un šim laikam atbilstošā pašavldības pārvaldīšana, nekas diemžēl nemainīsies.
Piemērs, jau kādus gadus 5 atpakaļ sanāca apmeklēt pagasta sporta spēles. viss ļoti jauki, sporta bāzes slikti. Pagasta vescis uzstājas ar uzrunu par to, ka tūlīt tulīt tiks uzsākta jaunas halles būvniecība. Kas ir mainījies šodien nekas, čiks no visa tā! Cik zinu pat tehniskā proejketa izstrādes nav sākusies. Pagājuši 5 gadi un pilnīga nulle šajā jautājumi. Kāpēc ir jāsola un jāmāna vēlētājs. Nesaprotu. Paskatoties blakus pašvaldības kā Sikšņi, Grobiņas pagasts, Kalēti, Bunka ir jau uzcēļušās vai tūlīt abeigsts šo spiota būvju būvniecību. Bez solījumiem, bet ar darbu. Ir virkne arī citu solījumu, kas kaut kur dziļi pagasta pašvaldības deputātu atvilknēs ir iestrēgušās. Žēl, bet tā nu viņš ir. Ar šādu pašvaldības domes depuātu sastāvu kur neviens nav jaunāks par 40 būs grūtu mūsdienu laikmetā un apstākļos bez jaunām vēsmiem un vadības stila kau ko mainīt. Varam turpināt apsveikt pagasta spīdekļus, bet ar to ar diemžēl viss beidzas. Kā nesen lasīju avīze ir saziedoti 30 tk. LVL, lai rekonstruētu bērna grupiņu Nīcas bērnu dārzā, kur kā zinu pašvaldība nevienu līdzdalībai nebija piešķirusi. Pāšvaldības uzdevums statūtos jau ir rakstīts par to, ka tās atbildība ir to iestāžu pārvaldības, kas atrodas tās adminsitratīvās teritorijas robežās. Bet ko dara pašvaldības vadības piedalās svinīgās lentes pārgriešanā. žēl, ka tā. Bet kā sakā: "Sanācā tā kā sanāca"". Visiem patīk un ir apmierināti........!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.11.24 10:28

liepājniece

Piedodiet,mīļie nīcenieki, ja mans komentārs kādam atņem godu. Man ļoti žēl,ka nepazīstu visus jūsu jaukos cilvēkus, Ausma man "iekrita acīs", kad pasākumos Liepājā bija kopā ar savu ģimeni un mazbērniem . Ausmai vienmēr mugurā ir tautas tērps un nes viņa to ar godu kā mūsu bijusī prezidente Vaira. Neesmu dzirdējusi, ka Ausma lielās, bet no viņas strāvo tāda enerģija, ka liekas,ka viņa ir pasākuma dvēsele. Gribēju jūs paslavēt, bet sanāca kā jau pie mums= nekā.

pirms 10 gadiem, 2008.11.23 10:56

Ausma

Ausma nepārstāv tikai Atvasaras , Ausma ir viena no tām senajām ,no tām ,kas bērnību pavadījusi vienā no zemnieku sētām ,kur tika godā celts darba tikums,kur tumsā ,skatoties griestos tapa rakstainas zeķes un rakstaini cimdi.Ausma to visu redzēja, ievēroja un zemapziņā ierakstīja.Pagājuši daudzi, daudzi gadi.Tapa projekts.Satikos ar ļoti interesantiem ciema cilvēkiem-Gunitu,Austru, Almu,Annu,Mirdzu ,Ausmas,Ritu ,Veltu,Agiju, Daci,Lieni un vēl un vēl un visa vasara pagāja darbojoties.Protams paldies liepājniecei par novērtējumu , nu protams komentārs ļoti cildinošs un ar humoriņu.Tā arī to uztversim.
Prieks ,ka Nīcas un Otaņķu ,un Rucavas un Liepājas dziedošie ,dejojošie nostājas plecu pie pleca .Viss notika.Paldies!Paldies Sprinča un Kūļa kungam ,paldies Ainai Pāvulītei.Paldies manām Nīcas etnogrāfikā nasambļa dalībniecēm ar tās vadītāju Mirdzu Pabērzu, Paldies Liepājas Rajona Pieaugušo Izglītības centram un Nīcas pagasta padomei un tās priekšsēdētājam.
Dievs dod mūsu ciemīnam
Saules mūžu nodzīvoti
Dievs dod zeltu,sudrabīnu
Ar kājīnu rušināt./latv.t.dz./

pirms 10 gadiem, 2008.11.23 09:24

mmm

nu Atvasarās darbojas ļoti daudz cilvēku un to dara krietni senāk nekā Ausma, tikai tik skaļi ar to nelielās. Tiesa, jā, Ausma ir dažu aktivitāšu virzītāja. Bet - kultūras ministre, nu tas gan ir par stipri teikts. :D Domāju, ka šajos komentāros vajadzēja pieminēt un paslavēt galvenos šī vakara gaviļniekus - gada nīcenieka titula ieguvēju Pēteri Sprinci un Mūža ieguldījuma ieguvēju Āriju Rožkalni. Citādi viss te vienos vārtos kaut kā iet.

pirms 10 gadiem, 2008.11.22 23:56

Nīcas skartā

Man ļoti patika pasākums. Gods un slava pasākuma vadītājai Dairai Egl;ītei. Viņa ir Nīcas lepnums

pirms 10 gadiem, 2008.11.21 18:47

ausma

Nīcas kultūras namā bija patiesi skaists un svinīgs pasākums.Paldies visiem,kas domāja un izplānoja.Nīca var lepoties ar skaistu un plašu skatuvi,zāli. Biju patīkami pārsteigta ,ka tiku sumināta.Apgalvoju ,ka viens nav karotājs un tieši tādēļ gribu pateikt visiem paldies.Paldies ,kas ticēja, paldies par pleca sajūtu. Mēs visi kopā paveicām ne vienu vien jauku pasākumu.

pirms 10 gadiem, 2008.11.20 20:45

Dagnija

Ausmiņ! Apsveicu Tevi, Tu sen biji pelnījusi atzinību! Tavs talants un enerģija ir neizmērojami! Priecājos, ka Tev viss tik skaisti izdodas, kaut gan zinu, ka tādus pasākumus noorganizēt ir ļoti grūti. Lai tev spēks un veselība!

pirms 10 gadiem, 2008.11.20 19:21

liepājniece

Lūk, kur īstā Latvija! Nīcai vajadzētu būt Latvijas galvaspilsētai! Agri par prezidentu,Ausmu Dzintari par kultūras ministri ,pārējos nīceniekus par deputātiem! Tad Latvijā būtu kārtība. Nīcā godā tiek celts gods, darba tikums, tatas tērpi un tradīcijas. Skaisti redzēt, ka kopā ar vecmāmiņām visur piedalās arī viņu mazbērniņi kā Ausmai Dzintarei mazdēliņš un talantīgā flautas spēlētāja mazmeita Ieva. Lai Nīcai veicas ar Dieva svētību arī turpmāk!!!

pirms 10 gadiem, 2008.11.20 19:15

nīceniece

Pasākums tiešām izdevies.Paldies organizatoriem un visiem pašdarbības kolektīviem. Gan lielie ,gan mazie dziedāja ,dejoja ar bezgala lielu entuziasmu un mīļumu . Paldies!

pirms 10 gadiem, 2008.11.19 18:16

Nīcas novadā