Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcas novadā vidēji par 30% pieaugs ūdensvada un kanalizācijas tarifi 5

No nākamā gada 1. februāra Nīcas novada ciemos vidēji par 30% pieaugs ūdensvada un kanalizācijas tarifi, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Nīcas novada domes deputāti lēmuši, ka Nīcas ciemā aukstā ūdens maksa pieaugs par 64%, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs palielināsies par 25%. Savukārt Rudes ciemā aukstā ūdens tarifs pieaugs par 23%, bet kanalizācijas tarifs - par 13%.

Kā skaidroja Nīcas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Gunita Šime, deputātiem nācies pieņemt lēmumu par ūdens un kanalizācijas tarifu paaugstināšanu, jo to nosaka līdz šim īstenoto Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu finansētāju prasības.

Īstenojot projektus, 2011. gadā Nīcas ciemā un 2015. gadā Rudes ciemā tika nomainīta ūdens padeves sistēma, uzlabojot ūdens kvalitāti un modernizējot attīrīšanas iekārtu darbību un ūdens ņemšanas vietas. Līdzšinējās caurules bija fiziski nolietojušās un sarūsējušas, nereti radušās avārijas situācijas, tādēļ cauruļu nomaiņu nedrīkstēja atlikt uz vēlāku laiku, skaidroja pašvaldībā. 85% projektu izmaksu finansēja Eiropas fondi, bet pašvaldība ieguldīja 15% no kopējās summas.

Aprēķinot jaunos tarifus, ņemti vērā izdevumi par elektroenerģiju, degvielu un personāla darba samaksu, kā arī dabas resursu nodoklis, aizņēmumu procentu maksājums un amortizācija.

No 2018. gada 1. februāra Nīcas ciemā aukstā ūdens maksa būs 0,56 eiro par kubikmetru pašreizējo 0,34 eiro vietā, bet kanalizācijas tarifs pieaugs no 0,52 līdz 0,65 eiro. Rudes ciemā aukstā ūdens maksa palielināsies no 0,55 līdz 0,68 eiro par kubikmetru, bet kanalizācijas tarifs pieaugs no 0,85 līdz 0,96 eiro. Visi tarifi minēti bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Maksas atšķirības Nīcas un Rudes ciemos ir saistītas ne vien ar to, ka tie bija divi dažādi projekti, bet galvenokārt ar atšķirīgu patērētāju skaitu, skaidroja pašvaldībā. Savukārt maksa par kanalizāciju ir augstāka tādēļ, ka ūdens attīrīšanai nepieciešams vairāk resursu, piebilda pašvaldības pārstāve.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

šo

jau vajadzēja izdarīt pirms vēlēšanām !

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.13 10:41

IK

Taadaa gadiijumaa es veelos sanemt kvalitativu un dzeramu udeni.Tads kads tas ir tagad,ar tadu pat matus un kur nu vel zobus pat nevar mazgaat.Fui.

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.13 13:57

Esam daudz pārmaksājuši

Ar šķeldu kurinot Nīca ir ieekanomējusi un var samazināt pat apkures cenu. Bet komunālās vadības priekšnieks un priekšsēdētājs nav ieinteresēti to pat apspriest. Algas tūkstošos pa mēnesi un sadomājuši celt cenas ūdenim. Gāja uz to lai apkure un komunālie maksājumi samazinātos kas arī tā ir. Bet priekšnieki grib labi dzīvot. Ir padaudz pārmaksāts

pirms 9 mēnešiem, 2017.10.14 14:02

Nīcas novadā