Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcas novadā seniori sadarbību sāk pirmie 1

Nīcas pensionāru biedrības “Ziedēt arī  atvasarā” ļaudis 21. jūlijā devās iepazīt jaunā  Nīcas novada otru krastu –  Otaņķus. Taču Nīcas un Otaņķu senioru sadarbība aizsākusies jau agrāk – viņi bija pirmie, kas “apvienoja” abus Bārtas krastus.
      

 

Iepazīt interesantas vietas novadā – Otaņķu vēstures muzeju, ko vada Alīda Vārna, baložu audzētāju Zigurdu Lukasa vaļasprieku, Niedolu ģimenes zāļu tēju laukus un Prenclavu dzirnavas –  devās ap 40 nīcenieku. “Kad autobusā iekāpa otaņķnieces, tad tas bija gluži pilns”, stāsta Nīcas biedrības vadītāja Anna Mūrēna.   
      
Vislielākais pārsteigums bijis uzzināt par pasta baložu audzēšanu un piedalīšanos sacensībās, kas Lukasu ģimenē ir paaudzēs pārmantota nodarbe.
      
Turpinājumā  visi devušies mežmalā uz mednieku namiņu. Skurstenis jau kūpējis un saposta telpa gaidījusi atbraucējus. Šoreiz īpašos apstākļos tika sumināti biedrības jūlija jubilāri. Skanēja dziesmas un rokās sagūlās ziedu klēpji.
      
Jaunā novada vecākā paaudze ir apvienojusies bez kādiem priekšrakstiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nīcas

novads!
No Liepājas robežas līdz Rucavas robežai un vēl pievienotie īstenie nīcenieki-Otaņķi platības ziņā neaptveramajā Nīcas novadā!
Protams,ka tā bija jauka tikšanās.Vienalga kādā pasākumā ar Otaņķu ļaudīm esmu bijusi kopā, esmu satapusies ar atvērtiem,smaidīgiem ar sirdssiltuma cilvēkiem.Alīdas kundzei liels paldies !
Nekad neaizmirsīšu braucienu uz Rīgas Baltiku-2009 kopā ar Otaņķu etnogrāfiju.Brauciens bija lielisks,man tā bija lieliska mācības studa Zentas Bētiņas vadībā.Varētu turpināt vēl ,nē-
par ko citu.
Sēdot autobusā un vērojot plašumus , mani pārņēma neizsakāmas skumjas.Ja Nīcai jau bija vairāk kā divitūkstoši ha platība,ja Nīcā jau bija aptuveni trīstūkstoši cilvēki no kuriem ap 200 pirmspensijas ,bet ap sešisimti pensijas vecuma ļaudis.Cik tad tagad mēs esam kopā ?
Autubusā ap 40 cilvēkiem.Cik seniori esam apvienojušies?Tas nav tik vienkārši un nebūs tik vienkārši!
Lielo un neaptveramo platību mūsu rajonā daudz ! Un tajos dzīvo simtiem sirmu un smagu mūžu nodzīvojuši ļaudis , kuriem vajadzīga mūsu uzmanība ,mūsu līdzās darbošanās Pirmais solis sperts!
Lai nu Dieviņš un darbīgi ļaudis mums visiem palīdz!
Ar cieņu pensionāru biedrības dalībniece Ausma Dzintare.

pirms 10 gadiem, 2009.07.24 09:15

Nīcas novadā