Nīcas novadā saka Atvadu vārdus Zentai Bērtiņai

19. novembra rīts ataust lietains un ar skumju vēsti – Mūžībā aizgājusi Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Zenta Bērtiņa.
   
Dziesmā dzimusi, dziesmā sirdsgudrību un zināšanas smēlusies un dzīvojusi. Dāsni to devusi un mācījusi citiem. Dziesmas mīlestība tika ielikta šūpulī, jo vecmāmiņa bija lielu tautasdziesmu zinātāja. Zentas dzīve bija košām krāsām austa, ja viņa priecājās – tad no sirds, ja dusmojās, tad varēja būt barga. Viņa bija prasīga pret sevi un citiem, prasīja precizitāti tautastērpu valkāšanā, vārdu zināšanā un izdziedāšanā. Zentai piemita īpaša piederības sajūta – savai ģimenei, Otaņķu etnogrāfiskajam ansamblim 25 gadu garumā, folkloras kopai „Vēlava”. Savu līdzbiedru vidū viņa pelnīja nedalītu cieņu un mīlestību.
   
Zentas darbs novērtēts ar neskaitāmām pateicībām un atzinībām. 2004. gadā Lielās folkloras gada balvas laureāte nominācija „Par mūža ieguldījumu”, 2010. gadā iegūta balva „Par mūža devumu Nīcas novadam”.

Vēl mirklis šeit, atvadoties no tuvajiem, un dvēselīte dosies ceļā uz citām mājām, uz citu sauli. No mīļajiem - dziedoši ceļa vēlējumi Tev, Zentiņ, citsaules un zvaigžņu ceļus staigājot. Iemācītā dziesma un mīlestība paliek. Atmiņas paliek – skaistas, gaišas, nezūdošas, paliek mūsu sirdīs.

Dziedot dzimu, dziedot augu,
Dziedot mūžu nodzīvoju;
Dziedot iet dvēselīte
Dieva dēla dārziņā.

Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis
Otaņķu pagasta pārvalde
Nīcas novada dome

Pievieno komentāru

Nīcā