Nīcas novadā, pārbūvējot tiltu pār Ječupi, izmantos koksni 1

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Kurzemes reģiona Nīcas novadā šogad plāno pārbūvēt tiltu pār Ječupi, izmantojot koksni. Darbus plānots sākt šī gada maijā un tilta pieņemšana ekspluatācijā paredzēta novembrī, vēstīts "Latvijas valsts mežu" mājaslapā.

“Esošais trīs laidumu dzelzsbetona tilts ir apmierinošā stāvoklī, tomēr, veicot galveno inspekciju, tika konstatēti arvien pieaugoši defekti: konstrukcijām veidojas izdrupumi, ir novērojami stiegrojuma atsegumi un korozija. Jaunā tilta būvniecībā izmantosim koksni, novērtējot koksnes kā izturīgu būvmateriālu,” skaidro LVM Kurzemes reģiona Meža infrastruktūras vadītājs Ivars Ozols.

Kombinētais kokbetona tilts ar līmētām koksnes sijām un dzelzsbetona plāksni būs 13 metrus garš un 4,8 metrus plats. Tas nodrošinās vienas joslas brauktuvi, kur satiksmi regulēs ar attiecīgām ceļa zīmēm. Paredzētā tilta nestspēja ir 60 tonnas un kalpošanas laiks 50 gadi.

Būvniecībai paredzētos galvenos elementus – sijas un plāksnes – paredzēts izgatavot rūpnieciski un uz objektu piegādāt jau gatavus. Tādējādi montāžas darbu varēs veikt dažās dienās, piemērotos laika apstākļos un nebūs nepieciešams izmantot veidņu sistēmas. Brauktuves segums plānots no asfaltbetona ar pilnu hidroizolāciju. Atvairbarjeras paredzēts izgatavot tikai no koksnes. Tilta pārbūves projektā ietvertie risinājumi paredz koksnes un dzelzsbetona labo īpašību apvienojumu.

Tilta būvprojektu izstrādāja SIA “Inženierbūve”, savukārt būvdarbus veiks SIA “Rīgas tilti”, kas uzvarēja publiskajā iepirkumā un 2019. gadā ir realizējuši līdzīgu objektu Jaunpilī. Darbu kvalitātei sekos būvuzraugs un tiks nodrošināta autoruzraudzība.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ups

AS “Latvijas valsts meži” nav kur naudu likt..?

pirms 12 mēnešiem, 2020.02.04 12:35

Nīcas novadā