Nīcas novadā meklēs jaunus darbiniekus 3

Nīcas novada domes sēdē apstiprināts šā gada budžets. Tajā paredzēts arī atalgojums vairākiem speciālistiem, kas līdz šim algoti no citiem avotiem vai arī strādās no jauna izveidotās štata vietās.

"Simtlatnieku" programmas laikā daudzus darbus padarīja Nodarbinātības valsts aģentūras stipendiāti, bet tagad vairākus darbiniekus algos pašvaldība, to skaitā būs darbinieki sabiedriskajos centros Jūrmalciemā un Kalnišķos, bērnu pavadonis skolēnu autobusā, vairāki saimniecisku darbu veicēji. Pilnas slodzes darbu turpmāk strādās arī senlietu krātuves vadītāja. Līdz šim, darbojoties uz pusslodzi, Gita Vanaga paspējusi iekarot vietējo uzticību, viņas darba lauks arvien paplašinās, skaidro A. Petermanis.

Sākot ar vasaru, varētu būt izmaiņas Nīcas jauniešu centra darba vadībā. Tā kā līdzšinējais centra vadītājs Raivis Kalējs beigs augstskolu, viņš, iespējams, meklēs darbu apgūtajā specialitātē. Līdz šim R. Kalējs strādājis ļoti intensīvi, apvienojot studijas ar darbošanos jauniešu centrā, slodze bijusi liela. Ir doma, ka turpmāk centru varētu pārraudzīt divi cilvēki, katrs strādājot pusi slodzes, skaidro A. Petermanis. Viens no viņiem varētu būt puisis, bet otra – meitene, lai dažādotu nodarbības un piesaistītu pēc iespējas plašāku interesentu loku.

Drīzumā Nīcas novadā darbu uzsāks arī jauni speciālisti. Skolās un pirmsskolas izglītības iestādēs būs pieejami psihologa un sociālā pedagoga pakalpojumi, speciālisti konsultēs arī bērnu vecākus. Tā kā sabiedrisko attiecību speciālistei Gunitai Šimei arvien pieaug darbu apjoms, viņai paliek aizvien sarežģītāk to apvienot ar pieaugušo izglītības metodiķes pienākumiem. Tāpēc šīs abas lietas tiks nodalītas, metodiķa darbu uzticot citam speciālistam, informē Nīcas novada domes priekšsēdētājs.

Pieaugušo izglītības metodiķa pienākums būs koordinēt arī jauniešu centra, sabiedrisko centru darbību. Līdz šim novadā strādājis būvinspektors, taču, augot darba apjomam, radusies nepieciešamība pēc vēl vienas štata vietas – Būvvaldes vadītājs.

Par to, kā tiks izraudzīti speciālisti jaunizveidotajām štata vietām, Nīcas novada domes vadība runā izvairīgi. A. Petermanis norāda, ka tā ir izpilddirektora Andreja Šakala kompetence, bet izpilddirektors tik vien atļaujas pateikt, ka tas notiks likumā noteiktā kārtībā.

Vairāk par novada budžetu "Kursas Laika" 24. februāra numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

specs

Vai tad priekulnieki paši nemāk savējos labos draugus un radus amatos salikt? :))

pirms 9 gadiem, 2012.02.26 21:53

kažis

Vis tas notiks atklāti un ļoti caurspīdīgi!! Nu vien vārd sakot, tā kā tika apstiprināta darbā vidusskolas direktore!

pirms 9 gadiem, 2012.02.26 12:08

priekulnieks

Nevarat atbraukt uz Priekuli, lai pamācītu?

pirms 9 gadiem, 2012.02.26 10:49

Nīcas novadā