Nīcas novadā ierīkoti 13 jauni bezmaksas WiFi pieejas punkti

Nīcas novadā īstenota Eiropas Komisijas rīkotās dotācijas programma “WiFi4EU interneta savienojamības veicināšana vietējās kopienās”, kuras ietvaros izvietoti 13 jauni bezvadu interneta piekļuves punkti 10 novada vietās.

Trīs pieejas punkti ierīkoti iekštelpās, 10 – ārpus tām. Turpmāk ikvienam būs iespēja bezmaksas bezvadu interneta piekļuvei sekojošās vietās: Nīcas novada dome, Nīcas vidusskola, Nīcas sporta halle, pie Tūrisma informācijas centra, pie Nīcas Dižās muižas klēts, Vecās muižas parkā, pie savvaļas zirgu ganībām Papes dabas parkā, pie “Tīklu mājas” Jūrmalciemā, pie sabiedriskā centra “Ievas” un Rudes ciema stadionā, vēstīts Nīcas novada mājaslapā.

Šo iniciatīvu finansiāli atbalsta programma “WiFi4EU”, kuras mērķis ir visā Eiropā veicināt bezvadu interneta pieejamību publiskās vietās, piemēram, parkos, laukumos, sabiedriskās ēkās, bibliotēkās, veselības aprūpes centros un citur. Ar programmas “WiFi4U” starpniecību finansētie tīkli sabiedrībai būs pieejami bez maksas, bez reklāmām, un tajos netiks ievākti personas dati. Kopumā līdz šim gadam no Eiropas Savienības budžeta bija pieejami 120 miljoni eiro, lai īstenotu šo ideju 8000 pašvaldībās visā Eiropas Savienībā, kā arī Norvēģijā un Islandē.

2018. gada novembrī visām Eiropas pašvaldībām tika dota zaļā gaisma, lai pieteiktos uz 15 000 eiro vērtu vaučeru, kurš jāizmanto, lai attiecīgajā pašvaldībā esošās sabiedriskās vietās, kur vēl nav brīvi pieejama bezvadu interneta, uzstādītu bezvadu interneta aprīkojumu. Vaučers ir vienkāršota dotācija vienreizēja maksājuma veidā.

No Latvijas pirmajā konkursā bija pieteikusies 51 pašvaldība, un Nīcas novads bija 15 pašvaldību starpā, kuras kā pirmās saņēma iespēju piedalīties šajā Eiropas Komisijas iniciatīvā un ierīkot novadā bezmaksas WiFi punktus.

Pievieno komentāru

Nīcā