Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcas mūzikas skolas audzēkņi piedalās kārtējās meistarklasēs

Maijā PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola ar VKKF atbalstu organizēja meistarklases Liepājas reģiona mūzikas skolu izglītības programmas "Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle" audzēkņiem un pedagogiem, kuras vadīja izcilais pianists Andrejs Osokins. Par to pastāstīja Nīcas Mūzikas skolas direktore Dina Sleže.

"A.Osokins ir viens no vadošajiem Latvijas un Eiropas pianistiem, aktīvi koncertējošs mākslinieks. Vēl pavisam nesen Londonas Karaliskās mūzikas akadēmija piešķīrusi latviešu pianistam A. Osokinam Akadēmijas Asociētā biedra statusu (ARAM). Ar šo goda apbalvojumu Akadēmijas Vadības padome apbalvo tikai tos bijušos Akadēmijas studentus, kuri ir sasnieguši izcilību mūzikā, kā arī devuši nozīmīgu ieguldījumu mūzikas jomā," par meistarklašu vadītāju stāsta D.Sleže.

Meistarklasēs piedalījās klavierspēles audzēkņi no Liepājas, Nīcas un Pāvilostas mūzikas skolām. Nīcas Mūzikas skolu pārstāvēja 8. klavieru klases audzēknis Valts Vecbaštiks (pedagoģe Selvija Rabuško) un 7. klavieru klases audzēkne Elīna Ķuņķe (pedagoģe Dina Sleže). Audzēkņi guva vērtīgus padomus un pieredzi klavierspēles pilnveidē, bet pedagogiem tā bija unikāla iespēja papildināt zināšanas un prasmes profesionālajā jomā.

 “Andrejs ir ne tikai izcils pianists, bet arī kolosāls pedagogs. Viņa prasme būt vienkāršam, labsirdīgam, pozitīvam, iedvesmojošam apvienojumā ar profesionālo meistarību stundās un meistarklasēs ir vienreizēja. Viņš ir piemērs un iedvesmas avots mūsu bērniem un jauniešiem laikmetā, kad akadēmiskā mūzika meklē vietu starp džezu, popu un citām modes tendencēm”, uzsver PIKC LMMDV izglītības programmas "Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle vadītāja" Līga Elere.

Arī maijā Mūzikas skolā viesojās PIKC LMMDV karjeras konsultants Nils Kuncītis, mūzikas programmu pārstāvis un mūzikas vidusskolas studentes prezentēja savu skolu un tās piedāvātās iespējas jauniešiem nākotnes karjeras izvēlē. Mūzikas vidusskolas pārstāvji sarunājās par profesijas izvēli arī individuāli ar Nīcas Mūzikas skolas absolventiem un jauniešiem, kuri savu nākotni iecerējuši saistīt ar mūziku.

Savukārt pirms nedēļas Nīcas Mūzikas skolas audzēkņi Elīna Ķuņķe (7. klase) un Valts Vecbaštiks (8. klase) devās uz Liepājas koncertzāli "Lielais Dzintars", lai piedalītos Lejaskurzemes 7.un 8. klavierspēles klašu audzēkņu sadraudzības koncertā.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā