Nīcas, Krotes un Liepājas skolēni iekļūst konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfinālā

AS "Latvenergo" 8. un 9. klašu skolēnu fizikas erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" atlase ir noslēgusies.  Pusfinālā 12. aprīlī par labākās komandas titulu sacentīsies 300 fizikas entuziasti, tostarp 50 jaunieši no Nīcas, Skrundas, Saldus, Dundagas, Ventspils un Priekules novada, kā arī Liepājas. Visi pusfināla dalībnieki cīnīsies par iespēju iekļūt lielajā finālā, lai par savām zināšanām saņemtu vērtīgas balvas, informē konkursa koordinatore Elīna Ķibere. 

Kurzemē erudītākie bijuši Ventspils un Skrundas skolu jaunieši, jo no šiem novadiem pusfinālā iekļuvušas  četras komandas. Zīmīgi, ka Nīcas vidusskolas, Saldus vidusskolas, Dundagas vidusskolas un Liepājas 7. vidusskolas jaunieši atkārtoti iekļuvuši starp 10 reģiona labākajām komandām. Vislielāko punktu skaitu ieguvusi Nīcas vidusskola, saņemot 61 no maksimāli iespējamajiem 64 punktiem.

Par atlases posmu stāsta Nīcas vidusskolas komandas “TAHJONI” skolotāja-konsultante Agita Mače: “Konkursā “FIZMIX Eksperiments” piedalāmies 7. vai 8. gadu, turklāt ar šo komandas nosaukumu startējam 4. gadu. Nosaukums kļuvis par mūsu zīmolu, jo izmantojam to arī citos konkursos. Šogad pirmo reizi komandas sastāvā ir tikai meitenes. Atlases kārtas pēdējo divu nedēļu uzdevumi bija āķīgi, tāpēc pareizo atbilžu meklēšanā meitenēm palīdzēja gan radi, gan draugi, gan paziņas.”

Kurzemes 10 spēcīgākās komandas, kas piedalīsies pusfinālā, ir:
1. "TAHJONI", Nīcas vidusskola;
2. "DeVīTiE", Skrundas vidusskola;
3. "Elektriskā ķēde", Saldus vidusskola;
4. "Piltene", Piltenes vidusskola;
5. "We have a dream", Skrundas vidusskola;
6. "ĪUV_Dundaga", Dundagas vidusskola;
7. "Kvanti", Liepājas 7. vidusskola;
8. "Visforšākie", Ventspils 6. vidusskola;
9. "Zibeņi", Krotes Kronvalda Ata pamatskola;
10. "Divi un trīs", Ances pamatskola

Skolēnu erudīcijas konkursa "FIZMIX Eksperiments" pusfināls neklātienē norisināsies jau 12. aprīlī, taču fināla norise 22. aprīlī tiks apvienota ar Latvijas Fizikas dienu. Pasākuma laikā jebkuram interesantam tiešsaistē būs iespēja klausīties iedvesmojošas lekcijas, ļaut sevi pārsteigt ar eksperimentiem un atraktīviem video, kā arī piedalīties prāta spēlēs, lai pārbaudītu savas zināšanas jautājumos par zaļo fiziku un energoefektivitāti. Izglītojoši izklaidējošā programma būs interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pasākuma tiešraidi plkst. 14:00 būs iespējams vērot portālā TVNET un https://www.facebook.com/FIZMIX.>

Pievieno komentāru

Nīcas novadā