Nīcas etnogrāfiskajam ansamblim jauna vadītāja

Nīcas etnogrāfiskais ansamblis kopā ar jauno vadītāju Laini Zeili šodien, 14. novembrī, pirmo reizi stājas plašākas publikas priekšā – koncertā Nīcas vidusskolā.

Šoruden ilggadējā Nīcas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Mirdza Pabērza nolēmusi mainīt savu statusu kolektīvā un kļūt par vienu no dalībniecēm. Lai arī vadības groži uzticēti citai sava darba entuziastei L. Zeilei, līdzšinējā vadītāja neliedz viņai atbalstu un padomu. M. Pabērza apliecina, ka nāk uz mēģinājumiem ar prieku un ir gandarīta par dziedātāju veikumu.

L. Zeile pastāsta, ka pati nav kurzemniece – viņa nāk no Sēlijas, no Jēkabpils. Šovasar pārcēlusies uz Liepāju un meklējusi tuvumā darbu, apzvanījusi dažādus kultūras namus. Pēc tam uzaicināta darbā uz Nīcu. L. Zeile pastāsta, ka folklora ir viņas sirdslieta. Tā kā pati nāk no citas Latvijas puses, nīcenieku tradīcijas viņai nav tik labi zināmas. Taču kolektīvs uzņēmis ar lielu sirsnību, jūtams atbalsts no līdzšinējās vadītājas – visi atsaucīgi palīdz, paskaidro. Ansambļa dalībnieki atzīst, ka jaunā vadītāja ir prasīga, taču tas darbam nāk tikai par labu.

L. Zeile prot spēlēt dažādus mūzikas instrumentus, folklora ir tuva, tāpēc nīcenieki uzticējuši viņai etnogrāfiskā ansambļa vadību, stāsta Nīcas kultūras nama vadītāja Agija Kaunese. Sadarbība izdodoties veiksmīga.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā