Nīcas dejotāji Vācijas folkloras festivālā

14. jūlijā agrā rīta stundā vidējās paaudzes deju kolektīva „Nīca” dejotāji atgriezās no Vācijas, kur no 8.-11. jūlijam kopā ar Grobiņas jauniešu deju kolektīvu „Spararats” piedalījās Eiropas folkloras festivālā.

Festivāls Bitburgā tradicionāli tiek rīkots ik gadu jau kopš 1965. gada un tiek uzskatīts par lielāko Vācijas folkloras festivālu. Šogad bija aicinātas delegācijas no Vācijas, Francijas, Nīderlandes, Slovākijas, Itālijas, Indonēzijas, Igaunijas, Latvijas, Lielbritānijas un Portugāles. Latviju pārstāvēja JDK „Spararats” Ingas Papirtes vadībā, VPDK „Nīca” Marutas Puķītes vadībā un mūziķu kapela Ilzes Rītiņas vadībā.

Bitburga atrodas pašos Vācijas rietumos netālu no Luksemburgas. Turpceļā ar nakšņošanu Polijā pagāja divas dienas. Kad 8. jūlija vakarā dejotāji ieradās Bitburgā, tūlīt tika iesaistīti delegāciju iepazīšanās pasākumā vietējā jaunatnes centrā. Latviešiem naktsmītnes tika ierādītas vietējā skolā, kur bija atvestas un klasēs izvietotas divstāvu gultas.

Turpmākās dienas bija ļoti piesātinātas un iespaidiem bagātas. Trijās dienās tika dejots sešos koncertos: gan lielajā festivāla hallē, gan pilsētas laukumā uz mazās skatuves, gan veco ļaužu pansionātā. Nereti pēc uzstāšanās nāca klāt skatītāji un izteica atzinību. Īpaši emocionāls bija festivāla atklāšanas pasākums. Katra delegācija ar savas valsts karogu priekšgalā, skanot valsts himnai orķestra izpildījumā, iesoļoja lielajā hallē, kur to ar ovācijām un aplausiem, kājās stāvot, sagaidīja vairāk nekā tūkstotis skatītāju. Svētdien bijā arī gājiens pilsētas ielās, kur katra valsts demonstrēja tautas tērpus un nelielus priekšnesumus. Arī latvieši izdziedāja gan tautasdziesmas, gan izrādīja rotaļdejas. Gājienu gan nedaudz pamērcēja lietus, bet tas visam piedeva kādu azarta dzirksti.

Bitburga ir pilsēta ar senām alus darīšanas tradīcijām, un alus marka „Bitburger” tur ir lielā cieņā.
Dalībniekiem katru dienu pat tika izsniegti taloni dzērienu, tajā skaitā alus, baudīšanai. Tika izmantota arī festivāla organizatoru dāvana dalībniekiem- vietējā ūdens atrakciju parka apmeklējums.

Mājupceļā tika apskatīts gabaliņš no slavenās Mozeles upes ielejas, kur vīna dārzos pašreiz briest jaunā raža. Tika apmeklēta romantiskā vīndaru pilsētiņa Trabena- Trarbaha.

Dejotāji saka lielu paldies par atbalstu Nīcas novada domei un priekšsēdētājam Agrim Petermanim, kultūras nama direktorei Diānai Ansulei un grupas vadītājai Ilgai Skābardei.

Pievieno komentāru

Nīcā