Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcas dārzu dienā daudz viesu

Vairāk nekā 400 ciemiņu šogad piedalījušies ceturtajā Nīcas dārzu dienā. Madona, Ķegums, Ventspils, Kuldīga, Liepāja Aizpute, Grobiņa – vietas, no kurām atbraukuši ciemiņi, nosauc pasākuma organizatori.

“Citur ir daiļdārzi, bet mums viss ir dabisks. Lielas, krāšņas puķu dobes mums nemaz nav,” pastāsta Rubeņu saimniece Indra Šīmane. Pati saimniece sākotnēji nemaz nav gribējusi piedalīties dārzu svētkos. Nav gribējusi traucēt ierasto mieru. “Zvanīja trīs reizes, kamēr pierunāja vīru,” atzīst I. Šīmane. “Rubeņos” apmeklētājus piesaista niedru jumti, kas ir saimnieka Valda un pārējo ģimenes locekļu darbs.
Ceturtajos Nīcas dārzu svētkos mājas bija piekrituši izrādīt piecu sētu – “Lūšu”, “Sīpolu”, “Rubeņu”, “Rudzīšu” un “Valtu” – saimnieki.
Šogad īpaši uz svētkiem pašvaldība izdevusi krāsainu, informatīvu bilžu izdevumu par 18 Nīcas daiļdārziem.
Nīcas dārzu vērtēšanai ir vairāk nekā 40 gadu ilga vēsture. To aizsāka Nīcas dārzkopības biedrības vadītāja Anna Neimane. 2003. gadā Nīcas dārzi pulcināja turpat tūkstoti ciemiņu Latvijas “Puķu draugu” saietā. Kopš 2006. gada Dārzu diena organizē katru gadu.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā