Nīcā uzsāk biogāzes koģenerācijas stacijas būvniecību

Šodien, 9. augustā, līdzās zivju pārstrādes rūpnīcai “Piejūra” Nīcā uzsākta biogāzes koģenerācijas stacijas būvniecība, iebetonējot kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Paredzēts, ka līdz šā gada 7. oktobrim Nīcas novadā darbu sāks koģenerācijas stacija ar 2,1 MW jaudu, tādējādi nodrošinot alternatīvus elektroenerģijas un siltumenerģijas avotus. Projektu realizē SIA “Piejūra Energy” sadarbībā ar Grieķijas investīciju kompāniju “Libra Group”.

Biogāzes koģenerācijas stacija tiek veidota zivju pārstrādes uzņēmuma “Piejūra” vajadzībām, lai paaugstinātu rūpnīcas ražošanas procesu efektivitāti un nodrošinātu to ar elektroenerģiju un siltumu. Taču SIA “Piejūra Energy” īstenotais projekts būs nozīmīgs daudz plašākā mērogā, pārliecināts uzņēmuma menedžeris Ģirts Folmanis. 4,2 miljonu latu investīcijas būs ieguldījums ne tikai ražotnes attīstībā, tas dos arī savu artavu Nīcas novada izaugsmei.

Uzņēmums “Piejūra Energy” plāno sadarboties ar vietējiem zemniekiem, jo biogāzes stacijas darbības nodrošināšanai tiks iepirkta skābbarība līdz pat 60 tūkstošiem tonnu gadā. Kā viena no potenciālajām sadarbības partnerēm svinīgajā būvniecības uzsākšanas pasākumā piedalījās arī Zenta Frema no ZS “Sieciņi”. Viņa atklāj, ka iespējamā sadarbība ar uzņēmumu pagaidām vēl ir tikai iecere, kas varētu realizēties nākamajā sezonā.

Plašāk lasiet trešdien, 10. augustā, laikrakstā "Kursas Laiks".

Pievieno komentāru

Nīcā