Nīcā tiekas ar rakstnieci Marinu Kosteņecku

Sadarbībā ar Nīcas pagasta bibliotēku un tās vadītāju Ritu Ābelīti 23. oktobrī Nīcas kultūras namā bija tikšanās ar rakstnieci, žurnālisti un politiķi Marinu Kosteņecku, viņas atmiņu krājuma “Mans XX gadsimts” prezentācija. Tas bija laika sprīdis nopietnām pārdomām par Latviju un ceļu uz brīvību. Sarunu palīdzēja risināt projekta vadītāja Karina Pētersone, vēstīts Nīcas novada mājaslapā.

Atmodas laikā tik populārajai un tautas iemīļotajai rakstniecei M.Kosteņeckai veselības problēmu dēļ vairākus gadus nebija iespēju tikties publiskos pasākumos, tādēļ nolēmusi rakstīt savas atmiņas par ceļu uz brīvu Latviju. Sākotnēji izdevums tapis viņas dzimtajā krievu valodā, bet vēlāk pārtulkots latviski. Rakstniece pastāstīja par laiku, kad pret pašas gribu ievēlēta PSRS Augstākajā padomē, par Baltijas valstu delegāciju centieniem darīt zināmu pārējo PSRS republiku deputātiem, kas ir Molotova-Rībentropa pakts. Par veiksmēm un publiskiem pazemojumiem.

Viņa savulaik daudz rakstījusi presē par dzīves pabērniem, par palīgskolām un bērnu namiem, kas padomju valstī bija jomas, par ko labāk klusēt. Rakstnieci emocionāli aizkustināja zāles noformējumā izmantotie virši, kas uzjundīja atmiņas par tikšanos ar palīgskolas bērniem ilgākā laika posmā, ar bērniem, kas nav muļķi, bet ir savādāki un dažkārt ar daudz dziļākām jūtām.

M.Kosteņecka gada garumā apmeklē daudzus Latvijas novadus un ir sajūsmā par to, cik daudz ir paveikts, cik novadi ir sakopti atšķirībā no Rīgas. Viņa ir pārliecināta, ka tauta dzīvo, ja tiek kopta valoda un kultūra. Viešņa ļoti novērtēja Nīcā redzēto, priecājās par glītajām Nīcas kultūras nama telpām un viesmīlīgo uzņemšanu.

M.Kosteņeckas grāmatu “Mans XX gadsimts” gan latviešu, gan krievu valodā Nīcas pagasta bibliotēka saņēma dāvanā.  Tā tagad pieejama ikvienam lasītājam.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā