Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Nīcā paretina vilku ģimenes

Pēdējās dienās Nīcas mežniecības teritorijā nomedīti divi vilki. Kopš vilku medību sezona sākuma (15. jūlijā) šajā mežniecībā reģistrēti seši nomedīti vilki, pastāsta Nīcas mežzinis Andis Ozoliņš.

“Tas bija neaizmirstams piedzīvojums: auksta nakts, spīd mēness, sēžu medību tornī, iznāk meža kuilis, šņakarējas pa barībai atvestajiem graudiem, vienubrīd paliek tāds tramīgs. Skatos, jā, ir vilks. No kāda divdesmit metru attāluma uz to izšāvu, ” piedzīvoto pagājušās ceturtdienas naktī atstāsta Jurijs Bruļovs no mednieku kluba “Sārmanti”.

Nomedīta esot aptuveni trīs gadus veca vilcene.
“Šis man jau sestais paša nomedītais vilks,“ palepojas mednieks. Pirmo viņš nomedījis deviņdesmit sestajā vai deviņdesmit septītajā gadā.

Veiksmīga bijusi arī nakts no svētdienas uz pirmdienu. Vilceni uz gaidi nomedījis Dmitrijs Ivanovs no Tosmares mednieku kluba, kuram arī Nīcas mežniecības teritorijā ir medību platības.

Vilku pēdas bijušas manāmas daudzās vietās. Esot redzēts arī vilku noplēsts briedis, tāpēc vīri rīkojuši gaides medības dzīvnieku piebarošanas vietās.

Šajā sezonā Latvijā jau nomedīti 138 vilki, informē Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš. Sākotnēji noteiktais pieļaujamais nomedījamais limits tika noteikt 100 dzīvnieku, pēc tam palielināts līdz 140.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā